Afrin ve Azez'de kar yağışı ve fırtına sonrası çadırlar çöktü, yollar ulaşıma kapandı

Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ve Azez'de etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının 40 santimetreyi bulduğu bölgede yollar kapanırken bazı çatılar yoğun kar nedeniyle yıkıldı.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan Azez, Bab, Afrin bölgeleri gece saatlerinde yağmaya başlayan karın etkisiyle beyaza büründü. Yağış sabahın ilk saatlerinde dursa da kar kalınlığının 40 santimetre üzerine çıktığı Afrin ve Azez çevresine yerleşik kamplarda yollar kapandı.

Kar yağışının etkili olduğu bölgede çok sayıda çadır hava şartları nedeniyle yıkıldı. Ellerindeki kısıtlı imkanlarla çadırlarını temizlemeye çalışan Suriyeliler, zorlu kış şartlarında yardım kuruluşlarından destek istedi.

Afrin ve Azez'de kar yağışı ve fırtına sonrası çadırlar çöktü, yollar ulaşıma kapandı

Kamp sakinlerinden Muhammed Hişam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kar yağışı sonrası çadırlarımız üzerimize çöktü. Gece yağmur bir anda kara dönüştü." dedi.

Yağmurun çadırlarda yaşayanlar için çok daha iyi olduğunu belirten Hişam, "Kar yoğun olunca çadırlarda çökme yaşandı. Çocuklar kadınlar uyurken çadır üzerlerine çöktü. 50 kadar çadır zarar gördü." ifadelerini kullandı.

Afrin ve Azez'de kar yağışı ve fırtına sonrası çadırlar çöktü, yollar ulaşıma kapandı - Resim : 2

Hişam, ısınmak için plastik ve karton topladıklarını dile getirerek, yardım kuruluşlarından kış şartlarında kendilerine yardım etmesini istedi.

Kamp sakinlerinden Vedi Yacur da "Soğuk hava şartlarından korunmak için çadırın üstünü battaniyelerle kaplamıştık kar etkisini gösterince üzerimize yıkıldı." diye konuştu.

Yacur, çocuklarıyla yıkılan çadırı düzeltmeye çalıştıklarını ancak tekrar eski haline getiremediklerini vurgulayarak, "Komşularımızın yanına geçmek zorunda kaldık. Hayırseverler kışlık yakacak yardımında bulunmuştu ama yeterli değildi. Çevreden plastik toplayarak yakacağımızı temin ediyoruz." diye konuştu.

Afrin ve Azez'de kar yağışı ve fırtına sonrası çadırlar çöktü, yollar ulaşıma kapandı - Resim : 3

Afrin ve Azez'de kar yağışı ve fırtına sonrası çadırlar çöktü, yollar ulaşıma kapandı ile ilgili etiketler Afrin Azez çadır kar yağışı
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.