Afgan esnafı hedef gösteren Ümit Özdağ'a sosyal medyadan tepki yağıyor!

Sosyal medya hesabından sık sık yaptığı mülteci karşıtı paylaşımlarla tepki çeken İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bu kez de Afgan bir esnafı hedef gösterdi. Göçmenlerin gündemde olduğu böylesi hassas bir dönemde bir market fotoğrafını "Kırşehir merkezde Afgan Market-Sahibi Afganistanlı bir genç" notuyla paylaştı. Twitter'da gündem olan Özdağ daha sonra, "Bu markete bir şey olursa sorumluluk kabul etmem" dedi

İYİ Parti'den istifa ederek yürüttüğü Ayyıldız Hareketi'ni partileştirme çalışmalarını sürdüren Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, mülteci karşıtı paylaşımlar yaparak hedef göstermeye devam ediyor. 

AFGAN ESNAFI HEDEF GÖSTERDİ

Yabancı uyruklu kişilere suyu 10 kat zamlı vermek isteyen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ziyarette bulunup tebriklerini ileten Özdağ, son olarak sosyal medya üzerinden Afgan bir esnafı hedef tahtasına oturttu.

HEM HEDEF GÖSTERDİ HEM DE "BİR ŞEY OLURSA SORUMLULUK BENDE DEĞİL" DEDİ

Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kırşehir'deki bir Afgan marketinin fotoğrafına yer verdi. Market ve sahibinin hedef gösterildiği paylaşıma "Kırşehir merkezde Afgan Market-Sahibi Afganistanlı bir genç" notunu düştü.

Paylaşımı tepki çeken Özdağ, sığınmacılara yönelik saldırı olursa sorumluluk kabul etmediğini açıkladı:

"Kırşehir'de bu markete yönelik Allah korusun bir eylem olursa sorumlusu sığınmacıların ülkelerine dönmesini isteyenler değil, bu politikayı sabote etmek isteyen emperyalizmin temsilcileridir. Sığınmacılar ülkelerine Türkiye'nin dostları olarak dönecekler."

ALTINDAĞ'DAN DERS ALMAMIŞ

Geçtiğimiz günlerde uzun süredir devam eden hedef göstermelerin ardından, Ankara Altındağ'da yaşayan mülteciler saldırıya uğramış ev ve işyerleri yağmalanmıştı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Paylaşımı büyük tepki çeken Özdağ, kısa sürede Twitter'da TT oldu. Kullanıcılar, vekilin böyle bir paylaşım yapmamasını doğru bulmadıklarını belirttiler.İşte o yorumlardan bazıları;

Afgan esnafı hedef gösteren Ümit Özdağ'a sosyal medyadan tepki yağıyor! ile ilgili etiketler Ümit Özdağ Suriye Mülteci afgan
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.