Afet bölgesindeki kamu çalışanları dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı

Kahramanmaraş merkezli deprem 10 ilde hayatı durma noktasına getirdi. Bu illerde olağanüstü hal ilan edildi. Resmi Gazete'de OHAL ilan edilen şehirlerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar için genelge yayımlandı. İşte konuyla ilgili Resmi Gazete'de yer alan detaylar...

Son dakika: Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerin ardından harekete geçildi. "Afet Bölgesindeki Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler" konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre 6 Şubat'ta meydana gelen depremler sebebiyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edilen illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan mezkur tarihten geçerli olmak üzere idari izinli sayılacaklar veya uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usullerine tabi tutulacakların belirlenmesine ilişkin hususlar, afetten etkilenme durumlarına göre, gerekli tedbirler alınarak hizmetlerin aksatılmaması kaydıyla il valilerince değerlendirilecek.

Bu çerçevede esnek çalışma yöntemlerine göre çalışanlar, fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılacak. Genelge kapsamında idari izinli sayılanlar, istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş kabul edilecek, mali, sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı tutulacak.

 Afet bölgesindeki kamu çalışanları dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı

Afet bölgesindeki kamu çalışanları dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı ile ilgili etiketler Resmi Gazete deprem 15 Şubat