"AFAD'dan randevu istedim" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor: Şu an sırası mı gerçekten?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 10 ili vuran 7.7'lik deprem ile ilgili "AFAD'dan randevu istedim, dönüş olmadı." dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasına vatandaşlar, "Şu süreçte AFAD'dan randevu istenir mi? Şu an sırası mı gerçekten?" diyerek tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal KIılıçdaroğlu, Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 ve 7.6’lık iki büyük depremin ardından partisinin genel merkezinde açıklama yaptı.

Açıklamasında AFAD'dan randevu talep ettiğini fakat dönüş olmadığını belirten Kılıçdaroğlu'na vatandaşlar tepki gösterdi. 

"NEDEN SEÇİLMEMESİNİN CEVABI BURADA"

"Neden seçilmemesinin cevabı burda , şu an sırası mı gerçekten?" diyen vatandaşlar, "Vekiller gitti zaten , sağlıklı düşünemiyorsunuz sanırım,tüm ülke oradayız,neyin kafası bu ya!" sözleriyle tepkilerini dile getirdi. 

İşte Kılıçdaroğlu'na gelen tepkilerden bazıları: 

"AFAD'dan randevu istedim" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor: Şu an sırası mı gerçekten?

"AFAD'dan randevu istedim" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor: Şu an sırası mı gerçekten? - Resim : 2

"AFAD'dan randevu istedim" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor: Şu an sırası mı gerçekten? - Resim : 3

"AFAD'dan randevu istedim" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor: Şu an sırası mı gerçekten? - Resim : 4

 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

Sabah 05.30'da bir telefonla uyandım. Kahramanmaraş Milletvekilimiz aradı ve ciddi bir depremin olduğunu ifade etti. Bölgedeki gelişmeleri izlemeye çalışıyoruz.

Oturup bir çalışma yapmamız gerektiğini ifade ettik. Depremin yaşandığı her ilde bir genel başkan yardımcısı görevlendirildi. Milletvekili arkadaşlarımızla bölgedeler, bilgiler akıyor.

Gerçekten de büyük bir sorunla karşı karşıyayız. Dolayısıyla bu tür acıları belli aralıklarla yaşıyoruz. En büyük arzumuz bu tür acıları bir daha yaşamamak. Elbette Türkiye güçlü bir ülkedir. Bütün yaralarını saracaktır. Her kurtulan vatandaşımız gönlümüzde bir rahatlama hissettiriyor. Ama maalesef hayatını kaybeden çok sayıda vatandaşımız var.

Bölgede çalışan arama kurtarma ekipleri var, AFAD ekipleri var, askerlerimiz var, itfaiye ekipleri var, belediye ekipleri var, gönüllüler var, hepsine teşekkür ediyoruz. Hayat kurtaran herkese yürekten teşekkür ediyoruz.

Olay yansıdığı andan itibaren genel merkeze geldik. Belediye başkanlarımız da olay yaşandığı andan itibaren çalışmaya başladılar.

Depremi duyduktan sonra 11 valimizi aradım. Durumu sordum onlara. Olayın başlangıcı olduğu için ilk telefonlar 06.30 gibi aradığımızda onlar da henüz durumu bilmiyorlardı. Belediye başkanlarımızı arayıp geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Onlardan gelen her türlü talebi karşılayacağımızı ifade ettim.

Bir AK Parti Milletvekilimizin enkazın altında olduğunu öğrendim. Sayın (Mustafa) Elitaş'ı arayıp durumunu sordum, onlar da henüz haber alamadıklarını söyledi.

(Malatya'da depremden etkilenen yaşlı bakımevindeki duruma ilişkin görüntüler) Veli Ağbaba'yı aradım ve kendisine şunu söyledim: Ne pahasına olursa olsun bu insanları otellere yerleştirin dedim. Bu insanlar soğukta beklemesinler dedim.

Seferberiz, hep beraber çalışıyoruz. Acı bir gün, hepimizin başı sağ olsun, milletimizin başı sağ olsun, inşallah can kaybımız fazla olmaz. Gerçekten de kurtarma ekiplerine minnet borçluyuz.

Gün birlik günü. Beraber olma, sorunlara hakim olma ve sorunları çözme konusunda da güçlü bir irade koyma günü aslında.

Evet, AFAD'dan randevu talebinde bulundum şu ana kadar dönüş olmadı. Nedenini gayet iyi biliyorum ama bunlar şu gün için önemli değil.

Deprem bölgesine de en kısa sürede gideceğim. Malum şu anda oraya gittiğimiz zaman trafik tıkanabilir, çalışanların rahat çalışmaları bir şekliyle zora düşebilir. O nedenle en kısa sürede arkadaşlarımla birlikte deprem bölgesine gideceğiz.

"AFAD'dan randevu istedim" diyen Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor: Şu an sırası mı gerçekten? ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu deprem
GÜNÜN VİDEOSU

Ankara'da sağanak sonrası facia... Sel sularına kapılan 2 kardeş aracın altında sıkıştı!

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yağış sonrası sel sularına kapılan 2 kardeş aracın altına girdi. Çevredekilerin yardımıyla kurtarılan çocukların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.