AFAD personeli toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) taşra teşkilatında istihdam edilen personel, toplu ulaşım hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek. 2023 sonuna kadar geçerli olacak uygulamayı içeren Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'nin 23 Mart 2022 tarihli sayısında yayımlandı.

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) taşra teşkilatında istihdam edilen personelin 2023 sonuna kadar kentlerdeki toplu ulaşım hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre, 6'ncı Dönem Toplu Sözleşme uyarınca AFAD'ın taşra teşkilatında istihdam edilen, arama- kurtarma faaliyetlerinde görev alan resmi üniformalı; arama ve kurtarma teknisyeni, afet ve acil durum arama- kurtarma birlik personeli ile il afet ve acil durum arama- kurtarma ekibi personeli, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, iyletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 31 Aralık 2023 tarihine kadar ücretsiz yararlanabilecek.

AFAD personeli toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak

AFAD personeli toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak ile ilgili etiketler AFAD personel toplu taşıma ücretsiz