AFAD personel alım başvuruları başladı! 1749 AFAD personel alım başvurusu nasıl yapılır? Şartlar neler?

AFAD personel alımları 18 Kasım 2021 tarihi itibariyle başladı. Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) 1749 personel alım başvuruları kurumun internet sitesinden yapılabiliyor. Arama kurtarma personeli, avukat, veteriner, sosyal çalışmacı, büro personeli, destek personeli gibi personellerin alımının yapılacağı AFAD işçi alımı nasıl yapılır? Şartlar neler?

Personel alımları AFAD tarafından başlatıldı. Farklı branşlarda yapılan AFAD işçi alımları için başvuru şartları da belirlendi. 2021 yılı Kasım ayında yapılacak AFAD personel alım başvuruları isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılıyor. Peki Afet ve Acil Durum Başkanlığı'na işçi alım başvurusu nasıl yapılır?

Ülkemizin medar-ı iftiharı kurumlardan biri olan ve birçok doğal afette adını sıkça duyduğumuz arama kurtarma ekipleri ile afet bölgesine ilk ulaşan ekiplerden olan AFAD 2021 personel alımlarını başlattı. AFAD gönüllüsü birçok vatandaş, kurumda personel olarak çalışabilmek için 1749 işçi alımının yapılacağı başvuruları yakından takip ediyor. İşte AFAD personel alım başvuru şartları...

AFAD personel alımı başvurusu nasıl yapılır? 2021 AFAD bin 749 işçi alımı başvuru şartları ve kontenjanlar

AFAD PERSONEL ALI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

AFAD personel adayları 18 Kasım - 27 Kasım 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. e devlet üzerinden Afet ve Acil Durum Başkanlığı ve Kariyer Kapısı Kamu işe alım ve Kariyer kapısı(https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklar. Kariyer kapısı üzerinden yapılmayan başvurular dikkate alınmıyor.

AFAD BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN...

AFAD BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
ç) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, şartlarını taşımak.
2.2. Sınava başvuru tarihinin son günü itibarıyla 30 (otuz) yaşından gün almamış olmak.
2.3. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
2.4. Ortaöğretim düzeyinde başvuran adaylar için; mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Tablo-3’de belirtilen alanları ve dalları ile bunlara denkliği kabul edilen dallarından mezun olmak.
2.5. Ön lisans düzeyinde başvuran adaylar için mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmak kaydıyla; ön lisans düzeyinde öğretim veren kurumların “Acil Durum ve Afet Yönetimi veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” programları ile bunlara denkliği kabul edilen programlarından mezun olmak.
2.6. Tablo-3 ve Madde 2.5.’de belirtilen mezuniyet alanları dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
2.7. ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; ön lisans mezunları için KPSSP (93) ve ortaöğretim mezunları için KPSSP (94) puan türünden 60 (altmış) ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla; her il için ayrı ayrı belirtilen sayı ve öğrenim durumuna göre ilan edilen pozisyon sayısının 4 (dört) katı adayın içerisinde bulunmak. Başvuran adaylardan her il için belirlenen sayıda ve öğrenim durumuna göre en yüksek puana sahip olandan başlamak üzere yapılan sıralama sonucunda son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da sınava girmeye hak kazanacaktır.
2.8. Adaylar sadece bir il için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sınava katılacağından, birden fazla il veya nitelik (öğrenim) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
2.9. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
2.10. Tartılma ve ölçülme çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.60 metre, en fazla
1.90 metre, kadınlarda ise en az 1.55 metre, en fazla 1.80 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg dan fazla fark olmamak.
2.11. Fiziksel, ruhsal, görsel ve işitsel engelli olmamak.

 

AFAD personel alım başvuruları başladı! 1749 AFAD personel alım başvurusu nasıl yapılır? Şartlar neler? ile ilgili etiketler AFAD AFAD personel alımı afad personel alım başvuruları afad işçi alım şartları
GÜNÜN VİDEOSU

Vatandaşlar sandıklara akın etti! İşte Türkiye'den seçim manzaraları...

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında ikinci tur için sandık başında. Sabahın erken saatleri olmasına rağmen, oy kullanma işlemlerinde yoğunluk olduğu görüldü. İşte Türkiye'den seçim manzaraları...