AFAD açıkladı! Muğla'dan sonra bir deprem de Tokat'ta yaşandı! 4,7 şiddetindeki deprem paniğe neden oldu...

AFAD açıkladı. Tokat Sulusaray'da deprem panik yarattı. Depremin şiddeti 4,7 olarak ölçüldü. İşte birden fazla şehirde hissedilen depremin detayları...

Sulusaray ilçesinde Richter ölçeğine göre 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Tokat, Sivas, Yozagaz ve ilçelerinden de hissedilen depremde birçok vatandaş panik içerisinde evlerini terk etti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AFAD'ın saha çalışmalarına devam edildiğini ve şu ana kadar depremde olumsuz bir durumun yaşanmadığı belirtti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 01.06'da merkez üssü Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 9,97 kilometre derinliğinde kaydedilen deprem, Tokat, Sivas, Yozgat ve ilçelerinden de hissedildi. Sarsıntı ile birlikte bu illerde birçok vatandaş panik içerisinde sokaklara çıktı. İlk belirlemelere göre depremin merkez üssünde ve çevre ilçelerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

VALİLİKTEN ‘OLUMSUZ BİR DURUM YOK’ AÇIKLAMASI

Tokat Valiliğinden depremin ardından yapılan açıklamada, “Sulusaray merkezli meydana gelen ve civar bölgelerimizden de hissedilen 4,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Deprem sonrası, an itibariyle, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Allah milletimizi memleketimizi her türlü afetten korusun. AFAD’a bağlı ekipler bölgedeki yerleşim yerlerinde saha çalışmalarını sürdürüyor.” denildi.

DEPREM SİVAS’TA DA HİSSEDİLDİ

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen deprem Sivas'ta da hissedildi. Depremi hisseden bazı vatandaşların yaşadıkları panik sonrası cadde ve sokaklara çıktıkları görüldü. Sivas Valiliği tarafından depremle ilgili sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Merkez üssü Tokat olan 4.7 şiddetinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İlimizde de hissedilen depremde, il merkezinde ve ilçelerde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Saha taramalarımız devam etmektedir. Allah, ülkemizi ve şehrimizi her türlü felaketlerden korusun. Geçmiş Olsun" ifadelerine yer verildi.

AFAD açıkladı! Muğla'dan sonra bir deprem de Tokat'ta yaşandı! 4,7 şiddetindeki deprem paniğe neden oldu... ile ilgili etiketler deprem Tokat
GÜNÜN VİDEOSU

Su altında mezarlık, medrese, asma köprü... AFAD ekibi Diyarbakır'da görüntüledi!

Diyarbakır'ın Eğil ilçesindeki Dicle Baraj Gölü'nde eğitim dalışı yapan AFAD ekibi, su altındaki eski asma köprü, medrese, mezarlık gibi birçok tarihi yapıyı görüntüledi.