Kapki'den Fuat Uğur'a tehdit ve gözdağı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun başarısızlıkla sonuçlanan Olay TV hamlesinin finansörlerinden Murat Kapki, kendisi hakkında yapılan haberlere tazminat savaşı açtı. Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur'u önce tehdit eden Kapki, sonra da 1 milyon liralık dava açarak gözdağı vermeye çalıştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, "perde arkasındaki patronu" olduğu öne sürülen ve yayın hayatı bir ay bile sürmeyen Olay TV'nin, 'Advertcity' isimli reklam şirketi üzerinden fonlandığı uzun süre konuşuldu.

İmamoğlu'nun yakın dostları Köksal kardeşler ve Murat Kapki'nin ortak olduğu Advertcity'nin yeni kurulan bir şirket olmasına rağmen İBB ile milyonluk anlaşmalar imzalaması da tartışmalara neden oldu.

FUAT UĞUR, KAPKİ'NİN HEDEFİNDE

Tüm bu iddiaları köşesinde dile getiren Türkye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, ek olarak, Kapki'nin ağabeyinin ABD'de yaşayan firari bir FETÖ'cü olduğunu da yazdı. 

Bu gelişmelerin ardından Kapki, Uğur'a önce mail göndererek tehdit etti, sonra da 1 milyon liralık dava açtı.

Durumu bugünkü köşe yazısında ele alan Uğur,  "Önce mail göndererek tehdit etti “Yaptıkların yanına kâr kalmayacak” diye, şimdi de kardeşi Ferhat Kapki’nin Amerika’daki FETÖ okullarında müdürlük yaptığını yazdığım için bana tam 1 milyon liralık dava açmış. Duyan arkadaşlarımın ağzından “Yuh” ya da “Çüş” gibi nidalar çıktı. Ben “Vah vah” dedim." ifadesini kullandı.

"BENİ KORKUTUP YILDIRARAK SUSTURMAK İSTİYOR"

Uğur, yazısının devamında "Kamusal alanda (İBB) tartışmalı bir ihale alan, hakkında İçişleri Bakanlığı’nca soruşturma açılmış, şirketinde müfettişlerin inceleme yaptığı, İBB meclisinde bu “kazanılmış” ihale hakkında gensoru verildiği bilinen BVA Advertcity adlı şirketin ortağı Murat Kapki, kamu adına bu olaya mercek tutmamı, 1 milyon liralık tazminat davasıyla cezalandırmak ve beni korkutup yıldırarak susturmak istiyor." dedi.

Dava dilekçesinde Superhaber'in 'İmamoğlu Olay TV'yi nasıl fonluyordu? İşte Advertcity gerçekleri...' başlıklı haberindeki bilgilere atıf yaptığı satırların da yer aldığını ifade eden Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir gazeteci yazar olarak bu durumun ilgimi çekmesi çok doğaldı. Tabii ki medya didik didik edecekti. Zaten muhtemel ki İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği müfettişlere de hesap veriliyordur"

"KARDEŞİ FİRARİ FETÖ'CÜ"

Murat Kapki'nin dilekçedeki bir diğer şikayetinin kardeşi ile ilgili olduğunu belirten Uğur, yazısına şöyle devam etti:

"Yalan mı?
Ferhat Kapki kardeşin değil mi? Kardeşini inkâr mı ediyorsun?
FETÖ okullarında müdürlük yapmıyor mu?
Peki, bu ne?

Kapki'den Fuat Uğur'a tehdit ve gözdağı!

Bu ülke şerefsiz FETÖ’cülerin kalkışmasıyla hain 15 Temmuz darbesini yaşadı. Dolayısıyla FETÖ’ye karşı milletçe çok duyarlıyız. Kuşkusuz bir insanın kardeşinin FETÖ’cü olması, onun FETÖ’cü olduğunu göstermez. LÂKİN, İstanbul gibi bir mega kentin tüm dış reklamlarını alan biri varsa ve onun kardeşi FETÖ’cüyse bu yazılır, haber yapılır. Tıpkı Cumhurbaşkanı Lahey Büyükelçiliği’ne Şaban Dişli’yi atadığında, aşağıdaki tarzda haberlerin yayınlanması gibi"

Üçüncü sebebin ise Külliye'deki tören için 2 milyon liralık sponsorluk ücreti ödendiği iddiası olduğunu kaydeden Uğur, "Bir iş adamı bana Murat Kapki tarafından 2 milyon lira sponsorluk ücreti ödendiğini söyledi, ben de yazdım. İtiraz ediyorsan ne kadar ödediğini söyle." ifadesini kullandı.

Uğur, yazısını şöyle sonlandırdı:

"Dernek Başkanı Şebnem Bursalı bana yazı çıktıktan sonraki gün telefonda “İstanbul’u bilmem ama bizde sponsorluk ücretleri bu kadar yüksek değil" demişti.Hürriyet gazetesinin eski ombudsmanı Faruk Bildirici bu rakamın derneğin resmî kayıtlarında 250 bin lira olarak göründüğünü söyledi? Ne kadar ödedin? Açıklama yapman için elini, dilini tutan mı var?

KİMSİN SEN, ÂLEMİN KRALI MI?

Manevi olarak yıpranmış Murat Kapki. Yazdıklarımda itibar zedeleyici hususlar varmış.
Kimsin sen?
Âlemin kralı mı?
Dokunulmazlığın mı var?
Cumhurbaşkanı mısın?
Koskoca İstanbul’un reklamlarını sana vermek için 6 ay öncesinden şirket kurdurmuşlar, çok tartışılan bir ihaleyle, İBB Kültür AŞ’nin bedava yapacağı işi sana altın tepside hediye etmişler. 28 milyon liraya 16 milyonluk İstanbul şehrinin tüm dış reklamlarını alıyorsun, edindiğim bilgilere göre yılda en az 180 milyon lira gelirinin olacağı tahmin ediliyor ve sana mercek tutulmasını istemiyorsun. Hele senin gibi kamuoyu önünde olup İstanbulluların cebinden çıkacak paralarla İstanbul’un reklamlarından para kazanacak biri söz konusuysa.
Murat Kapki, anlaşılıyor ki beni gözüne kestirdi, korkutmak, yıldırmak ve susturmak istiyor. Tehdit ediyor aslında.
Bu tarz yöntemleri geçmişte FETÖ çok kullandı, o yıllardan biliyorum.
Biliyorum “Yıl sonu itibarıyla denizde kum bende para olacak” diye düşünüp “Şu dava için bir 100 bin harcayayım da şunun gözünü korkutup sindireyim” diyor ama fena hâlde yanılıyor."

YAZININ ORİJİNAL METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kapki'den Fuat Uğur'a tehdit ve gözdağı! ile ilgili etiketler FETÖ Ekrem İmamoğlu dava olay tv Murat Kapki Advertcity fuat uğur
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.