Adnan Oktar 'Fethullah Hoca kahtanidir' sözleri hakkında yazılı açıklama yaptı (VİDEO)

Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar'ın 2015 yılında bir programda Fethullah Gülen'i övdüğü video kaydı ortaya çıktı...

Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar'ın 2015 yılında bir programda FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e övgüler dizdiği video kaydı ortaya çıktı.

Hızını alamayan Oktar, Fethullah Gülen'i 'kahtani' (mehdinin yardımcısı) ilan ediyor ve Hz. Muhammed'in soyundan geldiğini söylüyor.

İşte ODA TV'nin haberine göre Adnan Oktar'ın Fethullah Gülen hakkındaki o skandal sözleri:

"Fethullah Hoca beni çok sever. Cemaatimizin faaliyetlerini İslam alemindeki en mükemmel faaliyet olarak görüyor. Bu sırrımı da söylettiniz bana. Kendi arkadaşımı gönderdim Fethullah Hoca'nın yanına, gerekirse ismini de açıklayabilirim. İttihati İslam'ın hedef olduğunu söylemiş Fethullah Hoca maşaallah. Akılcı bir hareketle, akılcı tavırlarla güzel bir faaliyetin devam ettiğini söylemiş. Hocamızı biz de çok severiz, ben de severim Fethullah Hoca'yı, o da beni çok sever."

Adnan Oktar'dan o görüntüler için açıklama

Adnan Oktar, haber üzerine yazlı bir açıklama yaptı.

Görüntülerin haberde bahsedildiği gibi 2015'te değil, 1 Ocak 2013'te kaydedildiğini belirtti.

İşte o açıklama:

Sn.Adnan Oktar'ın 1 Ocak 2013 yılında yaptığı konuşmayı, 2015 tarihliymiş gibi gösteren internet sitelerine açıklama pic.twitter.com/ZPN39v4LOx

— Adnan Oktar (@adnan_oktar) 9 Ağustos 2016

Adnan Oktar 'Fethullah Hoca kahtanidir' sözleri hakkında yazılı açıklama yaptı (VİDEO) ile ilgili etiketler Haber