Adliyeye sevk edilen çete üyesi: Bizim gibi adamı yakaladığınız iyi oldu

Polis operasyonuyla Kocaeli'nin Gebze ilçesinde gasp yapan çete üyesi 6 kişi, gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adliyeye sevk edildikleri sırada çete üyelerinden biri gazetecilere, "Allah devletimize zarar ziyan vermesin. Bizim gibi adamı yakaladığınız iyi oldu" diye seslendi.

En son bir vatandaşın 88 bin lirasını çalıp kaçan ve akraba oldukları belirlenen 6 kişi gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çete üyelerinden biri adliyeye sevk edildikleri sırada "Allah devletimize zarar ziyan vermesin. Bizim gibi adamı yakaladığınız iyi oldu" dedi.

6 KİŞİ YAKALANDI

Edinilen bilgiye göre, 18 Şubat 2020 günü Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bankadan para çekerek aracına binen bir kişi, kimliği belirsiz kişilerce kapkaça uğrayarak 88 bin TL'ni çaldırdı. Olayın ardından parayı çalan şahıslar hızla olay yerinden kaçarken, ihbar sonrası polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan takip sonrasında Kocaeli ve İstanbul'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda kapkaç olayına karıştığı belirlenen V.P., G.B., Y.P., D.P., Ö.P. ve E.P. adlı 6 şahıs gözaltına alındı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tüfek, tüfeğe ait 4 adet fişek, 1 adet tabanca ve tabancaya ait 49 adet fişek ile 1 adet bıçak ele geçirildi.

İHA

Adliyeye sevk edilen çete üyesi: Bizim gibi adamı yakaladığınız iyi oldu ile ilgili etiketler Kocaeli Gebze çete