Adaylık sonrası soluğu TV'de alan Özgür Özel: Hacı torunlarıyız hepimiz!

Kemal Kılıçdaroğlu karşısında CHP Genel Başkanlığı'na aday olan Özgür Özel vaatlerini anlatmak için soluğu TV kanallarında aldı. CHP'nin hiçbir inançla sorunu olmadığını belirten Özel'in "Hepimiz hacı torunuyoruz. CHP'lilerin anneannesi hacı olan, dedesi 5 vakit namazında olan, babası çok farklı düşünen üyeleri var." sözleri dikkat çekti.

Değişim rüzgarının sonucunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'da yeniden aday olmayı seçerken değişimcilerin Kemal Kılıçdaroğlu karşısındaki adayı Özgür Özel oldu.

TV'DEN VAATLERİNİ DUYURDU

Özel, adaylığını açıklar açıklamaz soluğu il kongreleri ve TV kanallarında aldı.

Bu kapsamda Özgür Özel, vaatlerini duyurmak için FOX TV'deydi.

İlker Karagöz'ün sunduğu Çalar Saat programına katılan Özel, genel başkan seçilirse neler yapacağını anlattı.

Özel, toplumda ideolojik ve inanca bağlı kutuplaşmalara izin vermeyeceklerini, CHP'lilerin de muhafazakar ailelerden geldiğini söyledi.

"KENDİMİZ HACI TORUNUYUZ HEPİMİZ"

Özel şöyle konuştu:

"Bizim sakalı belinde hacı amcalar var. Almanya'dan geliyorlar muhafazakar partilere oy veriyorlar, Almanya'ya gidince en kötü ihtimal sosyal demokratlara, hatta yeşil partilere sol partilere oy veriyorlar.

Neden? Onların hakkını onlar savunuyor. Bizim de burada ideolojisi, görüşü, inancı ne olursa olsun... Bizim burada hangi inançla sorunumuz var?

Kendimiz hacı torunlarıyız hepimiz. CHP'lilerin anneannesi hacı olan, dedesi 5 vakit namazında olan, babası çok farklı düşünen... Sonuçta hepimiz bu milletin evladıyız. Hepimiz kendi kimliğimizle var olacağız."

Adaylık sonrası soluğu TV'de alan Özgür Özel: Hacı torunlarıyız hepimiz! ile ilgili etiketler Özgür Özel CHP Kemal Kılıçdaroğlu
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.