Adaylar sınavda, aileleri dışarıda ter döktü

Kocaeli'nde iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı ilk oturumu bugün saat 10.15'te başladı. Sınav yerinde heyecanlı anlar yaşandı. Sınava giren memur adaylarının heyecanına aileleri ortak oldu.

Sınav soruları sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün itibariyle ilk oturumu gerçekleşti. Kocaeli'nde adaylar sınava uğurlanırken duygusal anlar yaşandı. Annesini sınava uğurlayan küçük bir kız çocuğu göz yaşlarını tutamadı. 

İptal edilen ve milyonlarca memur adayının gerçekleşmesini beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı bugün saat 10.15'te başladı. Adaylar sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okulun önünde beklemeye başladı. Saatlerin 10.00'u göstermesiyle okullar kapılarını kapatırken, sınav saat 10.15’de başladı. Kocaeli'deki memur adaylarının heyecanına ortak olan aileleri ve yakınları ise okul önünde bekledi. 

Adaylar sınavda, aileleri dışarıda ter döktü

"YENİDEN DENİYORUZ, İNŞALLAH BU KEZ HİÇBİR AKSİLİK OLMAZ"

İki kızının da sınav heyecanına ortak olan Engin Başkurt, "İki kızım da sınavına giriyor. Yeniden deniyoruz, inşallah bu kez hiçbir aksilik olmaz. İnşallah Allah’ın izniyle başarılı olurlar. Büyük kızım iki kez denedi. 85 ve 86 puan aldı. Kendisi diyetisyen ama 90 üzerinde alması gerekiyor. Türkiye genelinde fazla diyetisyen alımı olmadığı için 200-250 tane kontenjan açıldı, bir türlü puanı yetmedi. Küçük kızım sınıf öğretmeni. İnşallah o da öğretmen olacak. Büyük kızım şu anda Samsun'da, onu pek görmüyoruz, telefondan konuşuyoruz. Küçük kızım çok stresliydi, kendisi sınav sürecinde ‘Ses yapmayın, ses çıkartmayın, çalışıyorum’ diyordu. Sabah kalktık sınava girene kadar en az 10 kere 'Bana dua edin' dedi, o stresi yaşadık, çok stresliydi" dedi.

"ATANMAK İSTİYOR, ONUN İÇİN SINAVA GİRDİ"

Kardeşini bekleyen Aslı Ünal, "Kendisi fazlasıyla heyecanlıydı, sınavın da iptal edilmesinden dolayı daha fazla heyecan yaptı. Umarım hayırlısı olur, bekliyoruz. Hem işe gidiyordu hem de sınava çalışıyordu, onun için zor oldu. Kardeşim ilk kez deniyor. Sınıf öğretmenliği mezunu, atanmak istiyor. Onun için sınava girdi" diye konuştu.

Annesini sınava uğurlayan Necmettin Bağdır ise, "Heyecanlıyım, 130 dakika sürecekmiş, uzun bir süre. O zamana kadar parka gidip eğleneceğiz" şeklinde konuştu.

Adaylar sınavda, aileleri dışarıda ter döktü ile ilgili etiketler KPSS Kocaeli
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.