Polis memurlarından içleri ısıtan davranış! Anne ve babasını kaybeden çocukları okula götürdü

Adana'da polis memurları trafik kazasında anne ve babasını kaybeden biri engelli iki çocuğu okula götürdü.

Adana'da yaklaşık 2 ay önce anne ve babasını trafik kazasında kaybeden biri engelli iki çocuğu polis okula götürdü. 

Mehmet Akif Öveç (40), 15 Temmuz’da eşi Arife Öveç (38) ve çocukları Elif Naz (4), Mehmet Ali (11) Mustafa (13), Rukiye (15) ve babası Mustafa Öveç’i de yanına alıp, Kızıldağ Yaylası’na gitti. Övünç yayladan dönerken karşı yönden gelen Mehmet Coşkun’un kullandığı otomobille çarpıştı. Kazada olay yerinde Mehmet Akif Öveç ve diğer sürücü Mehmet Coşkun hayatını kaybetti. 

TORUNLARINA HEM ANNE HEM DE BABA OLMAYA ÇALIŞIYOR

Çocuklar kazada hafif yaralanırken aynı kazada ağır yaralanan dört çocuk annesi Arife Öveç, çocuklarla birlikte kaldırıldığı hastanede 10 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.Önce babalarını, sonra da annelerini kaybeden yaşayan Elif Naz, Mehmet Ali, Mustafa ve Rukiye’ye dedeleri Mustafa Öveç sahip çıktı. Kendisi de 2 yıl önce eşini toprağa veren Öveç, torunlarıyla hayata tutunup torunlarına hem anne hem de baba olmaya çalışıyor.

Polis memurlarından içleri ısıtan davranış! Anne ve babasını kaybeden çocukları okula götürdü

ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ DOĞAN İNCİ ÇOCUKLARIN ANNE VE BABALARININ YOKLUĞUNU HİSSETMEMESİ İÇİN POLİS EKİPLERİNİ GÖREVLENDİRDİ.

Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci de Öveç Ailesi’nin yaşadığı olumsuzluğu duyarak bu dramına seyirci kalmadı. Okulların açıldığı ilk gün, onların anne ve babalarının yokluğunu hissetmemesi için, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere talimat verdi. Bu talimat doğrultusunda polis, aynı okulda sıra arkadaşı olan bedensel engelli Mustafa Öveç ile kardeşi Mehmet Ali Öveç’i önce evlerinde ziyaret edip, onlara kıyafet, çanta, kırtasiye malzemeleri ve oyuncak hediye etti; sonra okullarına götürdü.

POLİS MEMURLARINDAN İÇLERİ ISITAN DAVRANIŞ

Polislerden biri Mustafa’yı kucağına alıp, evden dışarı çıkartıp tekerlekli sandalyesine bindirdi. İki kardeş daha sonra polis aracına alınıp, eğitim-öğretim görecekleri Atatürk Ortaokulu’nun yolunu tuttu. Polis abla ve ağabeylerin elini tutarak okula giden iki kardeş, girişte alkışlarla karşılandı. Diğer sınıf arkadaşlarıyla birlikte ‘İstiklal Marşı’nı okuyan Öveç kardeşler, ardından da sınıflarına girip, kendileri için özel olarak hazırlanan sıraya oturdu.

"ŞU ANDA ÇOK FARKLI DUYGULAR İÇİNDEYİM"

5. sınıfa başlayan Mustafa Öveç, ilk ders öncesinde, “Çok mutlu oldum, Allah herkesten razı olsun. Allaha devletimize zeval vermesin. Şu anda çok farklı duygular içindeyim. Okula anne ve babalarıyla gelen arkadaşlarımı görünce çok üzülüyorum ama yapacak bir şey yok. Büyüyünce insan hakları ofisinde müdür olmak istiyorum. Çünkü sosyal bilgilerle genel kültürüm çok iyi” dedi.

 

 

Polis memurlarından içleri ısıtan davranış! Anne ve babasını kaybeden çocukları okula götürdü ile ilgili etiketler Adana polis
GÜNÜN VİDEOSU

Sinan Akçıl'dan Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum'a özel seçim şarkısı: Aşkımız eser olur

Sinan Akçıl, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum’a seçim şarkısı yaptı. Kurum'un sosyal medya hesabından paylaştığı "Aşkımız Eser Olur" şarkısı büyük beğeni topladı.