Adalet Bakanı Tunç: Milletin sinir uçlarıyla oynarsanız soruşturma ile karşılaşırsınız

Adalet Bakanı Tunç, "Herkes eleştirisini yapabilir ama her şeyin bir sınırı vardır. Partiler teröre mesafe koymalı." dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, DEM Parti'ye kapatma davası açılması çağrısıyla ilgili konuştu.

Bakan Tunç, "Milletten aldığınız yetkiyi kötüye kullanmayın diyorum. Terörü destekleyen açıklamalarda bulunursanız o zaman demokratik hukuk devleti buna müsaade etmez, yetkili makamlar devreye girer." dedi.

"PARTİLER TERÖRE MESAFE KOYMALI"

Tunç, "Partiler teröre mesafe koymalı. DEM Parti aynı yolu izlerse aynı muameleyle karşılaşır." açıklamasında bulundu.

Yılmaz Tunç'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Demokratik hukuk devletinde şiddet olmaz. Anasayasmızın 26. maddesi şiddete teşviği suç sayar. Ülkemizin huzurunu bozmaya çalışan terör örgütlerinin hepsiyle mücadele etmeye kararlılıkla devam edeceğiz. Demokratik siyaset yaptığını söyleyenlerin teröre karşı tavırlarını koymaları gerekir.

"DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ BUNA MÜSADE ETMEZ"

Geçmişte koymadıkları için kapatılan partiler oldu. Böyle bir süreçle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız terörü, şiddeti reddedin. Millet size oy verirken hizmet etsin diye oy veriyor. Terörü destekleyen açıklamalarda bulunursanız o zaman demokratik hukuk devleti buna müsaade etmez yetkili makamlar devreye girer. Kapatılan partiler oldu aynı şekilde aynı yolu izlerse DEM Parti aynı muamele ile karşılaşır diyoruz. Milletten aldığınız yetkiyi kötüye kullanmayın diyorum.

Bakan Tunç; "Diyarbakır Sur'daki adli soruşturma devam ediyor. Ülkemizin milletimizin birlik beraberliği ile ilgili konularda sinir uçlarıyla oynarsanız adli ve idari soruşturmalarla karşı karşıya kalırsınız. ifadelerini kullandı

Adalet Bakanı Tunç: Milletin sinir uçlarıyla oynarsanız soruşturma ile karşılaşırsınız ile ilgili etiketler Adalet Bakanlığı Yılmaz Tunç
GÜNÜN VİDEOSU

Su altında mezarlık, medrese, asma köprü... AFAD ekibi Diyarbakır'da görüntüledi!

Diyarbakır'ın Eğil ilçesindeki Dicle Baraj Gölü'nde eğitim dalışı yapan AFAD ekibi, su altındaki eski asma köprü, medrese, mezarlık gibi birçok tarihi yapıyı görüntüledi.