Ada'da gündem Colin Kazım

İngiltere Championship'te skandal bir ırkçılık olayı yaşandı. Millwall-Derby County mücadelesinde taraftarlar 'Black Lives Matters' hareketini ıslıklamaya başladı, bunun üzerine Derby forması giyen eski milli oyuncu Colin Kazım-Richards bu tepkileri ayağa kalkarak tek başına protesto etti.

İngiltere Championship'in 16. haftasında eski milli futbolcumuz Colin Kazım-Richards'ın formasını giydiği Derby County deplasmanda Millwall ile karşı karşıya geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında mart ayından bu yana ilk defa seyirci alınan karşılaşmada, Millwall taraftarları skandal bir olaya imza attı.

IRKÇI TEPKİLERİ TEK BAŞINA PROTESTO ETTİ

Karşılaşma öncesinde, ABD'de George Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesine tepki olarak başlatılan 'Black Lives Matter' hareketine destek olmak için sahadaki herkes diz çöktü. Millwall taraftarları bu desteği ıslıklayarak tepki gösterdi. Derby County forması giyen Colin Kazım ise ayağa kalkarak tek yumruğunu yukarı kaldırdı ve ırkçı tepkileri tek başına protesto etti.

Mücadele sonrasında açıklama yapan Millwall takımının futbolcuları, "Black Lives Matter" hareketine destek vermeye devam edeceklerini açıkladı.

"İNGİLTERE'DE IRKÇI SALDIRILARA MARUZ KALDIM"

Colin Kazım Richards, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2008) ardından İngiltere'nin başkenti Londra'da polis tarafından kelepçelenerek yüz üstü yere yatırıldığını belirtmişti.

Ada'da gündem Colin Kazım ile ilgili etiketler Irkçılık Colin Kazım Richards ingiltere championship Derby County Millwall
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.