Açlık grevindeki eski Gürcü liderin durumu kötüleşti: Kan nakli yapıldı

Gürcistan’ın eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin doktoru Nikoloz Kipşidze, cezaevinde açlık grevine devam eden Saakaşvili'nin kan değerlerinden birinin kötüleştiğini belirterek kan nakli yapıldığını açıkladı.

Gürcistan'ın eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, 8 yıl sonra geldiği ülkesinde yerel seçimlere 1 gün kala gözaltına alınarak götürüldüğü cezaevinde 22 gün önce başlattığı açlık grevi sürdürüyor.

DURUMU KÖTÜLEŞİNCE KAN NAKLİ YAPILMASI GEREKTİ

Saakaşvili'nin kan değerlerinden birinin kötüleştiğini açıklayan doktoru Nikoloz Kipşidze, kan nakli yapıldığı duyurdu. Kipşidze, "Sakaşvili'nin kan değerlerinden biri kötüydü, bu yüzden hapishane doktorları ve bir acil ambulans ekibi kan naklinde bana yardım etti. Daha sonra durumu stabil hale geldi" dedi.

Kipşidze, aynı durumun yeninden yaşanabileceğini ve hapishanedeki klinikte tedavinin zor olacağını belirterek Saakaşvili'nin hastaneye sevk edilmesi gerektiğini vurguladı. "Saakaşvili'nin durumu normal. Bugün zor bir durumdan çıkmayı başardık. Saakaşvili şimdi daha iyi, ama yarın daha da kötüleşebilir" ifadelerini kullandı.

'AÇLIK GREVİNİ DURDURMASINI DEFALARCA RİCA ETTİM'

Saakaşvili'nin Ukraynalı eşi Elizabeth Yasko da, "Saakaşvili'yi dördüncü kez ziyaret ediyorum. Bugün açlık grevinin 22. günü. Mihail her zamanki gibi sonuna kadar mücadelesine kararlı. Açlık grevini durdurmasını defalarca rica ettim, ama onun kararı aynı. Saakaşvili'nin sağlığı kötüye gidiyor ve bu çok açık. Üzgünüm, çünkü tehlikede olduğunu anlıyorum ve şimdiden kritik bir duruma yaklaşıyor" dedi.

 

 

 

 

 

Açlık grevindeki eski Gürcü liderin durumu kötüleşti: Kan nakli yapıldı ile ilgili etiketler Kan sarkaşvili nakli açlık grev hasta
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.