Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Bir asker şehit oldu

Fırat Kalkanı bölgesinde teröristlerin düzenlediği saldırıda bir asker şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı ise şehit Sözleşmeli Er Tayfun Özköse için başsağlığı mesajı yayınladı. Bakan Akar'ın imzasıyla yapılan açıklamada şehidin acılı ailesine başsağlığı dilekleri iletildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristler tarafından düzenlenen roketatarlı saldırıda 1 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde, 07 Ekim 2021 tarihinde teröristlerce yapılan roketatarlı saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı acı haberi duyurarak başsağlığı mesajı yayınladı. Bakanlığın Twitter hesabından Hulusi Akar imzasıyla yapılan açıklamada "Kahraman silah arkadaşımız Tayfun Özköse, bugün şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve aziz milletimize baş sağlığı dilerim" ifadeleri yer aldı.

 

ACI HABER AİLESİNE ULAŞTI

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristler tarafında düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse’nin (24) acı haberi, Samsun’daki ailesine ulaştı.

Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse, nöbet tuttuğu sırada teröristlerin düzenlediği roketatarlı saldırıda şehit oldu. Şehidin acı haberi, memleketi Samsun’un Tekkeköy ilçesinde yaşayan ailesine verildi. Şehidin Çırakman Mahallesi’ndeki evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin ailesini, yakınları teskin etmeye çalıştı. Anne Selma Özköse, “Oğlum yalan desinler, biri beni uyandırsın, annenin gönlünü böyle mi yakacaktın, ‘yalan anne de, ben ölmedim de” diye ağladı.

Sözlü olan Şehit Tayfun Özköse’nin, evlilik planları yaptığı, babası Musa Özköse’nin ise Ukrayna’da çalıştığı öğrenildi. Şehidin yarın cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Bir asker şehit oldu ile ilgili etiketler Suriye Şehit asker Milli Savunma Bakanlığı
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...