Abdullah Gül şimdi de elini İYİ Parti'ye attı!

SUPERHABER ÖZEL / 2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "çatı adayı" olma hayali İYİ Parti lideri Meral Akşener'e takılan Abdullah Gül, İYİ Parti'yi dizayn etmek için yeni bir yol buldu... Gül, kendisine çok yakın bir ismi İYİ Parti'de kilit bir konuma getirmeyi başardı! O isim, partinin son reklam filmi ile Millet İttifakı'nın sol eğilimli ortaklarından tepki alan Faruk Acar'dan başkası değil....

Türk siyasetinde son yıllarda benzeri görülmemiş gelişmeler yaşanıyor. AK Parti iktidarına son vermek amacıyla kurulan Millet İttifakı'nda zaman zaman gizli, zaman zaman açıktan ilginç projeler hayata geçiriliyor.

Bu konuda bir süredir gözler Meral Akşener'in genel başkanlığını yaptığı İYİ Parti'de...

Hatırlanacağı gibi partinin önemli ismi Lütfü Türkkan'ın bir şehit yakınına küfür etmesi, geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konusu olmuştu.

Bu büyük siyasi skandalın hemen öncesinde ise İYİ Parti'nin 4. kuruluş yıl dönümünde "Ömer'in Yolu" sloganı ile başlattığı iletişim kampanyası tartışma yaratmıştı.

Hz. Ömer ve onun adalet anlayışının referans gösterildiği reklam filmi, "Partinin son dönemde muhafazakar söyleme kaydığı" yönünde eleştiriler almıştı.

"Ömer'in Yolu" adlı sunumda Fatih Sultan Mehmet, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş ve Turgut Özal gibi isimlerin öne çıkarılmasına Millet İttifakı'nın sol seçmene hitap eden ortaklarından eleştiriler gelmişti.

GÖZLER FARUK ACAR'DA...

Tartışma yaratan bu reklam filminin arkasındaki isimse Andy-Ar Araştırma Şirketi'nin kurucusu Faruk Acar'dı.

Daha önce AK Parti çatısı altında seçim kampanyaları yürüten Faruk Acar’ın Meral Akşener'in teklifi üzerine İYİ Parti’ye katıldığı bir süre önce kamuoyuna yansımıştı.

Bu konuda SuperHaber ilginç bazı yeni bilgilere ulaştı...

Daha önce 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını da yürüten Acar'ın İYİ Parti'ye transferiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre, Faruk Acar'ın Meral Akşener'e seçim kampanyalarında danışmanlık yapması konusunda talep Abdullah Gül'den geldi!

Gül'ün, Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi (ANAR) Genel Müdürü İbrahim Uslu, Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici ve Andy-Ar Araştırma Şirketi'nin kurucusu Faruk Acar ile yakın ilişkileri olduğu ve bu isimlerden periyodik olarak rapor aldığı biliniyor.

Bu çerçevede, Abdullah Gül'ün son hamlesi, kuruluşuna önayak olduğu Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi'nden sonra, sağ seçmeni hedef alan bir diğer parti olan İYİ Parti'de de etkin olmaya çalıştığı şeklinde yorumlandı.

Abdullah Gül şimdi de elini İYİ Parti'ye attı! ile ilgili etiketler Abdullah Gül Meral Akşener İYİ Parti AK Parti faruk acar
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.