Abdullah Gül olmadı, Abdüllatif Şener verelim!

Abdullah Gül görüşmelerinden sonuç çıkmamasının ardından tekrar parti içine dönen CHP'ye yeni bir cumhurbaşkanı adayı önerisi daha geldi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cumhurbaşkanı adayı olarak Abdüllatif Şener'i önerdi.

Yılmaz, CHP için en uygun adayın Abdullatif Şener olduğunu belirterek, "CHP Abdüllatif Şener ile iş dünyasına en büyük mesajı vermiş olur. Kılıçdaroğlu'na Abdüllatif Şener için çağrıda bulunuyorum. Aday aramanıza gerek yok. Halk CHP içi adayların ekonomiye katkısını her seçimde olduğu gibi bu seçimde de yine sorgulayacak. CHP ideolojik adayları halka ekonomik güven vermiyor. CHP için en büyük eksik taraf budur. Bu açığı ekonomiyi bilen bir adayla kapatırsa kendisinde tahmin etmeyeceği bir oy alabilir" diye konuştu.

Abdullah Gül olmadı, Abdüllatif Şener verelim!

PARTİ İÇİNDE DE KONUŞULUYOR

Şener'in adaylığını parti içinde ve tabanda da isteyenler var. Özellikle Gezi kalkışması sırasındaki mesajları, ardından Halk TV'de sürekli konuk olarak ekrana çıkması sebebiyle CHP tabanının bu isme Gül'e gösterdiği gibi bir tepki göstermeyeceği ileri sürüldü. 

EKONOMİ GEÇMİŞİYLE KILIÇDAROĞLU'NUN TARİFİNE DE UYUYOR

CHP’nin adayı ile ilgili isim vermeyen Kılıçdaroğlu, adayın nasıl biri olacağı ile ilgili şu tarifi yapmıştı “Adayımız bir başarı öyküsü olan, maliye politikalarını bilen, bilgili birikimi yüksek olan ve ülkeyi bu değerlerle yönetebilecek birisi olacak. Sakin, saldırgan olmayacak. Kavgayı ben yapacağım, cumhurbaşkanı adayı yapmayacak.”

Abdullah Gül olmadı, Abdüllatif Şener verelim! ile ilgili etiketler CHP abdüllatif şener
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...