Abdullah Avcı: Hayat sana fırsatlar verir, bugün değerlendirdik o fırsatı

Abdullah Avcı: "130. gün bugün.. Geldiğimden beri 15 maç kazandı bu takım. Ligin iyi takımlarından birine karşı 4-1 net galibiyet ama oyun içi aksiyonların olduğu bir maçtı. Uğurcan kritik kurtarışlarla devreye girdi. Hayat sana fırsatlar verir, bugün değerlendirdik o fırsatı"

Trabzonspor'un başındaki 130. gününde Ankaragücü'nü 4-1 mağlup eden ve 15. galibiyetini elde eden teknik direktör Abdullah Avcı, "130. gün bugün.. Geldiğimden beri 15 maç kazandı bu takım. Ligin iyi takımlarından birine karşı 4-1 net galibiyet ama oyun içi aksiyonların olduğu bir maçtı. Uğurcan kritik kurtarışlarla devreye girdi. Hayat sana fırsatlar verir, bugün değerlendirdik o fırsatı" dedi.

Başarılı çalıştırıcı maçın basın toplantısında şunları söyledi: "Hep gelişimden bahsediyoruz; oyun ve oyuncu açısından, çok günlerden adım adım, mesafe kat ediyoruz. Bir kupa kazandık, 15. galibiyetimizi aldık. Pandemi dönemini yaşayan ve bundan etkilenen takımlardan bir tanesiyiz. Bu süreçte bazen inişler, çıkışlar ve dalgalanmalar olabilecek. Bugün oyuna, topa sahip olarak özellikle de savunma güvenliğini doğru alarak oynamamız gerekiyordu. Oyunun ilk yarısında 1-0 önde ve topa sahip olup skoru artırmamız gerekirken penaltından yediğimiz 1 gol, sonrasında da buna tekrar cevap verdik. Rakibin yetenekli oyuncular var. Sayısal olarak da üzerimize fazla geliyorlar. Orada zaman zaman Uğurcan'ın devreye girip, kurtardığı, zaman zamanda bizim girip kaçırdığımız, topa sahip olduğumuz, bazen geçişleri kullandığımız durumları yaşadık"

Eksiklikler üzerinde çalışarak, gelişmeye devam edeceklerini vurgulayan Avcı, “Bütününde bakıldığında olumlu ve olumsuz tarafları da var. Olumsuz tarafları da olacak ki kazanırken gelişmeyi tespit edelim, ona göre nasıl hareket edeceğiz. Özellikle anları doğru oynamak; top sendeyken ne yapmak gerekir, top rakipteyken ne olması gerekiyor, süre ne top nerde taçta, havada dışarıda bunlarla ilgili zaman zaman inişler çıkışlar ama bütününde dün de Galatasaray'ın kaybetmesi, yarında Fenerbahçe-Beşiktaş maçının olması, bizim bu fırsatı değerlendirip cebimize koymamız gerekiyordu. Onun için kazandık. Yoğun bir süreç, bir 1 haftalık süreç daha var. Bu bize çıkan şansı, fırsatı önümüze koyup değerlendirmek istiyoruz. Eksikliklerimiz üzerinde çalışıp gelişmeye devam edeceğiz. Oyuncularımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Abdullah Avcı: Hayat sana fırsatlar verir, bugün değerlendirdik o fırsatı ile ilgili etiketler Trabzonspor Ankaragücü Abdullah Avcı