'Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının Babacan olduğu söyleniyor'

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan olacağına dair bir duyum aldığını kaleme aldı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde, önemli bir siyasetçinin kendisine muhalefetin cumhurbaşkanı adayının DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan olduğuna dair uyarıda bulunduğunu yazdı.

''AKŞENER'İN POZİSYONUNU DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRDİ''

Selvi, "Millet ittifakının yerel seçimlerde sağladığı başarı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik umutlarının artmasına neden oldu. Demirtaş ile Akşener arasında Cumhurbaşkanlığı seçimi için kahvaltı masası kurulmaya hazırlanırken, beklenmedik bir gelişme yaşandı. HDP’ye yönelik, merkezinde Demirtaş’ın yer aldığı ikinci Kobani operasyonu dalgası başladı. Bu gelişme Abdullah Gül’den sonra Selahattin Demirtaş’ın pozisyonunu geriletti. Meral Akşener’in pozisyonunu daha güçlü hale getirdi. Tabii Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş faktörünü göz ardı etmeden." ifadesini kullandı.

''BABACAN TEZİ GÜÇLENDİ''

Selvi ayrıca, "2018 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Akşener’in, 'Cumhurbaşkanı olacağım diye Türkiye’nin önünü tıkamam' sözünü yeni sürecin önemli kilometre taşlarından biri olarak okumak gerek. Akşener, kendisi aday olmazsa Abdullah Gül’e karşı Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş’ın adaylığını destekleyeceğini ima etmiş oldu. Abdullah Gül ismi üzerine yoğunlaştığım bir sırada önemli bir siyasetçiden, 'Bence Gül değil, asıl adayları Ali Babacan' uyarısı geldi. Aynı siyasetçi Kılıçdaroğlu-Babacan görüşmesinden sonra tekrar aradı, iki lider arasındaki diyaloğa dikkat çekip Babacan tezinin güçlendiğini savundu." düşüncesini dile getirdi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

'Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının Babacan olduğu söyleniyor' ile ilgili etiketler Abdulkadir Selvi Hürriyet Cumhurbaşkanı seçim Ali Babacan aday siyaset
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...