AB’den FETÖ itirafı: Türkler haklı, Gülen'in günleri sayılı

AB Komisyonu'nun Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, FETÖ'nün darbe girişiminde rol oynadığına dair artan işaretler bulunduğunu söyledi.

Belçika'da haftalık dergi Knack'a konuşan Timmermans, "Darbe girişimine ilişkin çok az empati gördükleri söyleyen Türkler haklı. Desteğimizde daha cömert olabilirdik" dedi. Avrupa'nın darbe girişimini hafife aldığını kaydeden AB yetkilisi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gülen hareketinin darbe girişimindeki rolüne ilişkin açıklamalarının tamamen manasız olmadığı artık açık. ABD'deki araştırmalar temelinde, hareketin darbede rol oynadığına ilişkin işaretler var" dedi. Böylece ilk kez bir üst düzey bir AB Komisyonu yetkilisi, FETÖ'nün darbe girişimdeki rolünü kabul etmiş oldu. Dergi ise, "Gülen'in günleri sayılı. Trump, Gülen hareketinin liderini iade edebileceğini söyledi" yorumunu yaptı. Röportaj üzerine Belçika ve Hollanda'daki FETÖ'cüler de, sözlerini geri alması için Frans Timmermans'a baskı yapmaya başladı.

AB’den FETÖ itirafı: Türkler haklı, Gülen'in günleri sayılı ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.