ABD'deki Ida kasırgası nedeniyle 1 milyon ev tehlikede: Beklenen toplam zarar çok büyük

ABD'nin güney kıyılarına ulaşan Ida Kasırgası özellikle New Orleans kentinde büyük yıkıma neden oldu. Kasırga nedeniyle 1 milyon evin büyük hasar alması ya da tamamen yıkılmasından endişe edilirken toplam zararın 220 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor.

ABD'nin Louisiana eyaletinde etkili olan İda Kasırgası bazı bölgelerde büyük hasara yol açtı. Louisiana'nın New Orleans şehrinde, kasırganın yol açtığı sel ve şiddetli rüzgarlar elektrik hatlarına zarar verdi.

Binlerce işçi elektrik hatlarını onarmak için çalışırken, yetkililer, elektrik ve su kesintileri, gıda ve gaz sorunlarının yanı sıra bunaltıcı sıcaktan etkilenen bölge halkına ücretsiz gıda sağlama konusunda çaba gösterdiklerini belirtti.

ABD'deki Ida kasırgası nedeniyle 1 milyon ev tehlikede: Beklenen toplam zarar çok büyük

New Orleans Belediye Başkanı LaToya Cantrell, kasırganın elektrik şebekelerine zarar vermesi ve şehrin karanlıkta kalması nedeniyle olası suçları önlemek için gece sokağa çıkma yasağı ilan etti.

ABD'nin güney kıyılarına ulaşan ve Louisiana eyaletinde etkisini gösteren İda Kasırgası’nın, 1 milyon eve zarar verebileceği veya yok edebileceği belirtildi.

CoreLogic araştırma şirketinin yaptığı çalışmada, Ida Kasırgası’nın yaklaşık 941 bin 392 evi tehdit ettiği belirtilirken en çok hasarın Louisiana, Alabama ve Mississippi'de görüleceği bildirildi.

ABD'deki Ida kasırgası nedeniyle 1 milyon ev tehlikede: Beklenen toplam zarar çok büyük - Resim : 2

Yapılan başka bir çalışmada ise Kategori 4 olarak sınıflandırılan Ida Kasırgası’nın yaklaşık 220,37 milyar dolarlık zarara mal olabileceği aktarıldı.

Öte yandan, pazar günü kategori 4 seviyesindeki rüzgar hızıyla Louisiana eyaletini vuran İda Kasırgası, Louisiana'daki Grand Isle kasabasında toplu yıkıma neden oldu.

Kasabada yaklaşık 1400 yapının yarısı ya ağır hasar gördü ya da yıkıldı. Kasabadaki ana yol dün gelgit dalgalarının getirdiği kumla neredeyse tamamen kapanırken, elektrik direkleri de ciddi zarar gördü.

ABD'deki Ida kasırgası nedeniyle 1 milyon ev tehlikede: Beklenen toplam zarar çok büyük - Resim : 3

ABD'deki Ida kasırgası nedeniyle 1 milyon ev tehlikede: Beklenen toplam zarar çok büyük ile ilgili etiketler ABD İda Kasırgası yıkım zarar
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...