ABD'de seri katil alarmı: 'Gece yalnız dışarı çıkmayın uyarısı geldi

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 'seri katil' alarmı verildi. Gece saatlerinde işlenen cinayetlerde 6 kişi hayatını kaybederken 1 kişi ise yaralandı. Polis ekipleri 'Gece saatlerinde yalnız dışarı çıkmayın' uyarısı yaptı. Polis ekipleri, yaklaşık 1 yıl sessiz kalan seri katilin neden ortada olmadığı sorusunu henüz yanıtlayamadı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinde seri katil alarmı var. Polis, Stockton kentinde, 6 kişinin öldürüldüğünü 1 kişininse yaralandığını duyurdu. Öldürülen kişilerin, gece saatlerinde hedef alındığı belirlendi.

Cinayetlerin 5'i, temmuz ve eylül ayları arasında işlendi. Geçen yıl da aynı bölgede bir kişi öldürüldü. Bir kadınsa silahla yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Yaralanan kadın, katilin üzerinde, siyah kapüşonlu mont, koyu renkli pantolon ve cerrahi maske olduğunu söyledi.

Balistik incelemede de cinayetlerin aynı silahla işlendiği ortaya çıktı. Katil yaklaşık bir yıldır sessizdi. Polis, katilin bir yıldır neden ortada olmadığı sorusuna bir yanıt bulamadı.

NTV Washington Temsilcisi Hüseyin Günay, yaptığı değerlendirmede "Bir tarzı var bu seri katilin, örneğin zamanlama tarzı, genellikle gece yarısından hemen önce, 23:30 sularında veya gün ışığı doğmadan önce kurbanlarını belirliyor. Bu katilin genellikle eğlenceden dönen kişileri hedef aldığını anlatılıyor" dedi.

Yetkililer, kurbanların bazılarının evsiz olduğunu açıkladı. Polis, katilin bu cinayetleri neden işlediğinin henüz belli olmadığını duyurdu. Kaliforniya sakinlerine de geç saatlerde, tek başlarına dolaşmamaları yönünde uyarılar yapılıyor. Katilin yakalanmasına destek olan kişilere ise 125 bin dolar ödül verilecek.

ABD'de seri katil alarmı: 'Gece yalnız dışarı çıkmayın uyarısı geldi ile ilgili etiketler ABD seri katil polis Uyarı Kaliforniya
GÜNÜN VİDEOSU

Murat Kurum gençlerle PlayStation oynadı... "Yapıyoruz bu sporu"

İBB Başkan adayı Murat Kurum, gençlerle bir araya gelip PlayStation oynadı. Eğlenceli anları Kurum, sosyal medya hesabından "Yapıyoruz bu sporu" notuyla paylaştı.