ABD'de gece kulübüne silahlı saldırı: 1 ölü, 14 yaralı!

ABD’nin Minnesota eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi de yaralandı. Polis, yaşanılanları 'cehennem' olarak yorumlarken, belediye başkanı ise 'halk harap oldu' ifadelerini kullandı. Hayatını kaybeden kişinin 20 yaşında olduğu öğrenildi.

ABD’nin Minnesota eyaletindeki St. Paul kentinde yer alan Seventh Street Truck Park yakınlarında kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken, 14 kişi de yaralandı.

Polis yaptığı açıklamada, söz konusu saldırının gece yarısından hemen sonra gerçekleştirildiğini belirterek, saldırıdan hemen sonra 911'i arayanların yardım için yalvardığını söyledi.

POLİS HALA BİR GÖZALTI YAPMADI: İHBAR HATTI PAYLAŞTI

Polis ayrıca, saldırıda hayatını kaybeden kişinin 20'li yaşlarda bir kadın olduğunu, 14 yaralının ise tedavi edilmek üzere çevre hastanelere kaldırıldığını ifade etti. Polis, şimdiye kadar olaya ilişkin herhangi bir gözaltı yapılmadığını belirterek, ilk belirlemelere göre çok sayıda saldırgan olduğunu söyledi.

Hayatını kaybeden kişinin kimliğini henüz kamuoyu ile paylaşmayan polis, saldırı hakkında bilgisi olanların araması için bir ihbar hattı paylaştı.

POLİS SÖZCÜSÜ: CEHENNEM

Olayın nedeni henüz bilinmezken, St. Paul Polis Sözcüsü Steve Linders söz konusu saldırıyı “cehennem” olarak nitelendirdi. Linders, “Hayatını kaybeden genç kadını düşünüyorum, 1 dakika iyi vakit geçiriyor, bir sonraki dakika ise hayatını kurtarmaya çalışan arkadaşlarının kollarında yatıyor. Daha kötü bir şey düşünemiyorum" dedi.

POLİS ŞEFİ: ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ

St. Paul Polis Şefi Todd Axtell de “Hayatını kaybeden kadın, sevdikleri ve bu sabah orada bulunan herkes için kalbim kırılıyor. Bir anda kendilerini cehennem gibi bir durumun içinde buldular. Ülkedeki en iyi dedektiflere sahip olduğumuzu ve bu çılgınlığın sorumlularını bulana kadar durmayacağımızı bilmelerini istiyorum. Saldırının faillerine hesap sorulması için üzerimize düşeni yapacağız. Mağdurlar için adaleti sağlayacağız” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI: HALK HARAP OLDU

Minnesota Belediye Başkanı Melvin Carter ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Halk şok edici sahnelerle harap oldu. Saint Paul’deki görevliler bu anlamsız eylemlerden sorumlu kişileri gözaltına almak için çalışırken, daha proaktif ve kapsamlı kamu güvenliği stratejileri oluşturma çalışmalarımız her zamankinden daha fazla aciliyet kazandı. Toplumumuzda şiddeti asla kabul etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ABD'de gece kulübüne silahlı saldırı: 1 ölü, 14 yaralı! ile ilgili etiketler polis ABD Saldırı minnessota eyaleti cehennem
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.