ABD intikam hazırlığında! Joe Biden'dan savaş açıklaması: Onları sorumlu tutuyorum

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Amerikan üssüne saldırıya nasıl karşılık verecekleri hakkında detay vermeyerek, "Orta Doğu'da daha geniş bir savaşa ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum, bunun peşinde değiliz." ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Florida'da katılacağı seçim çalışmaları için Beyaz Saray'dan ayrılırken basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Biden, Suriye - Ürdün sınırındaki Amerikan üssüne düzenlenen saldırıya nasıl karşılık vereceklerini kararlaştırdıklarını söyledi.

ABD intikam hazırlığında! Joe Biden'dan savaş açıklaması: Onları sorumlu tutuyorum

"ONLARI SORUMLU TUTUYORUM"

Ancak kararın detaylarını paylaşmayan ABD Başkanı, saldırının sorumlusu olarak İran'ı görüp görmedikleri sorusunu, "Bu saldırıyı yapan kişilere silahları sağlamaları bağlamında onları (İran'ı) sorumlu tutuyorum." şeklinde yanıtladı.

Biden, saldırının İran'la doğrudan bağlantısının ortaya çıkması durumunda İran'ı doğrudan sorumlu tutup tutmayacağı sorusuna ise "Bunu tartışacağız." ifadesiyle karşılık verdi.

"BUNUN PEŞİNDE DEĞİLİZ

Biden, sözlerine, "Orta Doğu'da daha geniş bir savaşa ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum, bunun peşinde değiliz." diye devam etti.

ABD Başkanı Biden, Suriye - Ürdün sınırındaki Amerikan üssüne hafta sonu düzenlenen saldırıyla ilgili son iki günde Ulusal Güvenlik Konseyi'ni üç kez toplamış ve ülkesinin bu saldırıya nasıl karşılık vereceğini değerlendirmişti.

ÜRDÜN'DEKİ ABD ASKERLERİNİN ÖLDÜRÜLMESİ

Ürdün-Suriye sınırındaki "Kule 22" üssüne düzenlenen saldırıda 3 ABD askerinin öldüğü, en az 34 kişinin yaralandığı açıklanmıştı.

ABD, saldırıdan "İran destekli militanları" sorumlu tutmuştu.

ABD intikam hazırlığında! Joe Biden'dan savaş açıklaması: Onları sorumlu tutuyorum ile ilgili etiketler ABD Joe Biden Orta Doğu İran Suriye Ürdün
GÜNÜN VİDEOSU

Pendik Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesinden İmamoğlu önergesi! Ahmet Cin'den manidar cevap!

Pendik Belediye Meclisi’nde CHP meclis üyesi, İmamoğlu‘nun Pendik Belediye Meclisine resminin asılması ile ilgili önerge verdi. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, "Siz ne zaman Cumhurbaşkanımızın resmini asarsanız ben de o zaman İmamoğlunun resmini asacağım!" diyerek teklifi reddetti.