ABD bu sefer de Irak'taki peşmergeye yardım etti: Böyle imza atttılar!

Terör örgütü DEAŞ ile mücadele bahanesiyle Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG'li teröristlere her fırsatta destek veren ABD bu sefer de Irak'ın kuzeyindeki peşmergeye araç yardımı yaptı. Erbil kentinde düzenlenen 'törende' ABD, Iraklı peşmergeye 70 adet zırhlı araç teslim etti.

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon Peşmerge'ye askeri yardımda bulundu. Askeri yardımın, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin "terör örgütü DEAŞ ile mücadele için ABD'li askerlerin Irak'taki varlığına ihtiyaç kalmadığını" söylemesinin ardından gelmesi dikkati çekti.

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge güçlerine askeri araç yardımında bulundu.

Koalisyon güçleri, Erbil'de düzenlenen devir teslim töreniyle Peşmerge Bakanlığına 70 civarında yeni araç verdi.

ABD bu sefer de Irak'taki peşmergeye yardım etti: Böyle imza atttılar!

Törende sergilenen araçlar arasında Humvee türü zırhlı araç, tanker ve askeri kamyonlar olduğu görüldü.

Söz konusu yardımın, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin "terör örgütü DEAŞ ile mücadele için ABD'li askerlerin Irak'taki varlığına ihtiyaç kalmadığını" söylemesinin ardından gelmesi dikkati çekti.

ABD bu sefer de Irak'taki peşmergeye yardım etti: Böyle imza atttılar! - Resim : 2

ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya gelmek için Washington'a hareket eden Kazımi, dün ABD'li askerlerin Irak'taki varlığı hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

ABD bu sefer de Irak'taki peşmergeye yardım etti: Böyle imza atttılar! - Resim : 3

Kazımi, Irak güvenlik güçleri ve ordusunun, ülkeyi ABD öncülüğündeki koalisyon askerleri olmadan koruyabilecek durumda olduğunu belirtmişti.

 ABD bu sefer de Irak'taki peşmergeye yardım etti: Böyle imza atttılar! - Resim : 4

ABD bu sefer de Irak'taki peşmergeye yardım etti: Böyle imza atttılar! ile ilgili etiketler ABD Irak Peşmerge zırhlı araç destek imza
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.