75 saat direndi ama hayata tutunamadı… Geriye sadece o video kaldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde 75 saat enkaz altında direnen Melek Güneş, hastanede hayatını kaybetti. Geriye 75 saat sonra nasıl kurtulduğunu anlattığı o video kaldı…

Enkazdan nasıl kurtulduğunu anlatıyordu… Depreme Kahramanmaraş’ta yakalanan Güneş ailesi herkesi üzüntüye boğdu. Melek'ten geriye, akrabalarının hastane odasında çektiği video kaldı. Görüntülerde Melek Güneş'in, "Babam aradı. Açtım 'Alo' dedim ama sesim gitmedi. Ondan sonra yine deprem oldu. Bu sefer aşağıya çöktük. Onu hissettim. Elimi attığım yerde su vardı. Kaç kere ses duydum. Hiç uyumadım" dediği görüldü.

75 saat direndi ama hayata tutunamadı… Geriye sadece o video kaldı

MELEK'TE AİLESİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Zekeriya Güneş, eşi ve 2 çocuğunun cenazelerini teslim alıp Adana'daki Kabasakal Mezarlığı'na getirerek yan yana toprağa verdi.

75 saat direndi ama hayata tutunamadı… Geriye sadece o video kaldı - Resim : 2

"HEPSİ GİTTİ, HER ŞEY BİTTİ."

 Ailesinin mezarına gelen Zekeriya Güneş, yaşadığı acının tarifi olmadığını, oturdukları caddede depremde neredeyse tüm binaların yıkıldığını belirterek, "Ben o gün Kıbrıs’taydım. Akşam 1 saat telefonla konuşmuştuk. Ayın 14'ünde izne gelecektim. Kızım Bayburt'ta yüksekokulda okuyordu. O da eve dönmüştü. Oğlum ise telefon istiyordu, geldiğim gün alacaktık. Konuşurken güldük, şakalaştık. Ondan sonra ses seda yok. Hepsi gitti, her şey bitti. Oğlumun mezarına çok sevdiği Türk bayrağını getirdim. Bu bayrağı 5 yaşındayken çarşıda görmüş ve çok istemişti. Aldıktan sonra odasına asmıştı. Ona emanetini getirdim. Oğlumun da kızımın da vatan sevgisi başkaydı. Atatürkçülerdi" dedi.

75 saat direndi ama hayata tutunamadı… Geriye sadece o video kaldı - Resim : 3

75 saat direndi ama hayata tutunamadı… Geriye sadece o video kaldı ile ilgili etiketler deprem Kahramanmaraş