6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar davasında kritik gün! Baba ve Kadir İstekli ilk kez hakim karşısında!

6 yaşındaki çocuğun "evlilik" adı altında cinsel istismara maruz bırakılmasıyla ilgili davada bugün büyük gün. Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel bugün ilk kez hâkim karşısına çıkacak. Duruşma saati yaklaşırken cemaat mensupları sanıklara destek için adliyenin önüne toplandı.

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında kızı H.K.G.'yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği iddialarına ilişkin iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edildi.

İddianamede Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istendi. H.K.G. ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı tarafından tutuksuz sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklama talep edilmişti. İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, atılı suçun katalog suçlardan olması, bilirkişi raporu, bu suç için yasada öngörülen alt ve üst sınırları, bu nedenle oluşan kaçma şüphesi ve mevcut delil durumu nedeniyle ayrı ayrı tutuklanmalarına yönelik haklarında yakalama emri çıkarılmasına karar verdi. Daha sonra 2 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayına sevk edilen Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli 15 Aralık 2022'de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar davasında kritik gün! Baba ve Kadir İstekli ilk kez hakim karşısında!

KRİTİK GÜN

Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ilk duruşma bugün görülecek. Duruşmaya tutuklu sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel'in Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılmaları bekleniyor. Ayrıca duruşmaya İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi, İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi, UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği de katılacaklarını duyurdu. Anadolu Adalet Sarayında bugün saat 10.00'da başlayacak duruşmada geniş güvenlik önlemlerinin alınması bekleniyor. 

 

 

6 yaşındaki çocuğa cinsel istismar davasında kritik gün! Baba ve Kadir İstekli ilk kez hakim karşısında! ile ilgili etiketler Hiranur Vakfı Yusuf Ziya Gümüşel
GÜNÜN VİDEOSU

Murat Kurum gençlerle PlayStation oynadı... "Yapıyoruz bu sporu"

İBB Başkan adayı Murat Kurum, gençlerle bir araya gelip PlayStation oynadı. Eğlenceli anları Kurum, sosyal medya hesabından "Yapıyoruz bu sporu" notuyla paylaştı.