5 terörist daha ikna edildi! 3'ünün ailesi Diyarbakır'da evlat nöbetindeydi

Terör örgütü PKK'da çözülmeler devam ediyor. Son olarak 5 terör örgütü mensubu daha ikna edildi. Teslim olan örgüt mensuplarından 3'nün ailesinin Diyarbakır'da evlat nöbetinde olduğu belirlendi. Böylece Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerde 31'inci buluşma gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışması sonucu PKK'dan kaçan 5 örgüt mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Teslim olanlardan 3'ünün ailesinin Diyarbakır'daki "evlat nöbetinde" bulunduğu öğrenildi.

Bakanlıktan gelen açıklamanın tamamı şöyle:

"İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubu daha bugün güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının 2014 ve 2020 yılları arasında terör örgütüne katıldıkları, Türkiye, Irak ve Suriye'de faaliyet yürüttükleri tespit edildi. Ayrıca teslim olan örgüt mensuplarından 3'ünün ailesi, Diyarbakır'da devam eden 'evlat nöbeti' eyleminde bulunan ailelerin arasında bulunuyor."


EVLAT NÖBETİNDE 31'İNCİ BULUŞMA

Öte yandan sürdürülen ikna çalışmaları sonucunda; 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısı 114'e yükseldi. Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerde 31'inci buluşma gerçekleştirildi.

5 terörist daha ikna edildi! 3'ünün ailesi Diyarbakır'da evlat nöbetindeydi

DİYARBAKIR'DA EVLAT NÖBETİ TUTAN ANNENİN SEVİNCİ

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, 3 yıl önce dağa kaçırılan ve terör örgütü PKK'nın elinden kurtulup güvenlik güçlerine teslim olan oğluna kavuşacağı anı bekliyor. Anne Biçer, oğluna hazırladığı yatağa resmini bıraktı.

 

5 terörist daha ikna edildi! 3'ünün ailesi Diyarbakır'da evlat nöbetindeydi ile ilgili etiketler PKK Diyarbakır evlat nöbeti teslim olan teröristler
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.