36 saatte 500'den fazla hedef imha edildi

Son dakika haberi: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'yı kaynağından bitirmek için başlattığı Pençe-Kaplan Operasyonu'nda 36 saat geride bırakıldı. Operasyona ilişkin yapılan açıklamada, 500'den fazla hedefin, top, Fırtına obüsü, ÇNRA, SİHA ve F-16 atışlarıyla imha edildiği bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyi Haftanin bölgesindeki teröristlere yönelik başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu'nun geçen yaklaşık 36 saati içinde terör örgütüne ait 500'den fazla hedef top, Fırtına obüsü, ÇNRA'nın yanı sıra SİHA ve F-16'lardan yapılan atışlarla imha edildi.

BAKAN AKAR'DAN AÇIKLAMA

Komandoların, yer yer 1900 metre ve üzeri yüksekliğe ulaşan zorlu arazi koşullarındaki hava hücum harekatı başarıyla sürerken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Pençe-Kaplan Operasyonu gayet güzel şekilde gidiyor. Aynı ciddiyet ve kararlılıkla devam edip inşallah başarılı bir şekilde bu operasyonu da sonlandıracağız" dedi.

 "TSK'MIZIN TARİHİNE YENİ BİR ALTIN SAYFA EKLEYECEKSİNİZ"

Kara Kuvvetleri Harekat Merkezinde takip ettiği operasyon sırasında birlik komutanlarıyla videokonferans yöntemiyle görüşen Akar, "Pençe-Kaplan Operasyonu'nu da başarıyla kapatıp komandonun, Kara Kuvvetlerimizin, TSK'mızın tarihine yeni bir altın sayfa ekleyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

İHA

 

36 saatte 500'den fazla hedef imha edildi ile ilgili etiketler Irak PKK Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar pençe kaplan haftanın