"Avrupa Futbol Komitesi" harıl harıl çalışıyor

Yurt dışında oynayan Türk asıllı futbolcuları araştıran Avrupa Futbol Komitesi çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa’da top koşturan Türk kökenli futbolcuların, yaş grubuna bakılmaksızın tespit ve takip edilmesi, gelişebilirlik ve yeterlilik durumuna göre ay-yıldızlı formaya kazandırılması için oluşturulan “Avrupa Futbol Komitesi” çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor.

Milli takımlarda görev yapan antrenörlerin yer aldığı komite, faaliyete başladığı Aralık 2015’ten bu yana Almanya’dan Galler’e kadar tüm Avrupa’yı mercek altına aldı. Organizasyon oluşturulan gönüllüler ve milli takım ekiplerinin çalışmaları ile son derece başarılı bir şekilde devam ediyor.

Müfit Erkasap, Abdullah Ercan, Vedat İnceefe, Mehmet Hacıoğlu, Ahmet Ceyhan, Şenol Ustaömer, Güngör Şahinkaya, Emre Aşık, Sinan Turhan, Nedim Yiğit, Kerem Yavaş, Turhan Sofuoğlu’ndan kurulu milli takım antrenörleri, özellikle Türk nüfusun yoğunlukta olduğu bölgelerdeki alt lig ve profesyonel lig maçlarını bizzat izliyorlar.

Komite’deki antrenörler, ayrıca gelecek vaat eden genç futbolcuların kendileri ve aileleri ile de yerinde ve yüz yüze iletişim kuruyor. Bunun sonucu olarak gerek aileler gerekse de oyunculardan olumlu geri bildirimler geliyor. Oyuncuların ve ailelerin tercihlerine saygı duyarak, bütün kararlar milli takımlar heyeti tarafından kayıt altında tutuluyor.

Milli takımlar antrenörleri; gönüllüler, aile, oyuncu ve kulüpler ile sıkı temasta olarak kendini Türk hissedip, ay-yıldızlı formayı giymek isteyenlere milli takım kapısının daima açık olduğunu vurgulamaya devam ediyorlar.

"Avrupa Futbol Komitesi" harıl harıl çalışıyor ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.