3 bin teröristin saldırısı Bayraktar TB2’yle önlendi! Burkina Faso'da sıcak dakikalar!

Burkina Faso ordusu, 3 bin teröristle bir kışlaya gerçekleştirilen saldırıyı, Bayraktar TB2 SİHA ile püskürttü. O anlar saniye saniye kaydedildi.

Savaş alanlarında elde edilen zaferlerde oynadığı rolle sık sık gündeme gelen Türkiye'nin yerli ve milli SİHA’sı Bayraktar TB2, gücünü kanıtlamaya devam ediyor.

BAYRAKTAR TB2'LER OPERASYONDA KİLİT ROLE SAHİP

Afrika ülkesi Burkina Faso’nun Djiba kasabasındaki bir kışlaya geçtiğimiz pazar günü yaklaşık 3 bin teröristle gerçekleştirilen saldırı, Burkina Faso ordusu tarafından Bayraktar TB2 SİHA’nın kullanıldığı operasyonla püskürtüldü. Ordu, havadan ve karadan gerçekleştirdiği operasyonla en az 400 teröristi etkisiz hale getirdi. Bayraktar TB2’lerin operasyonda kilit role sahip olduğu ifade edildi.

5 ADET ALMIŞLARDI

Burkina Faso, 2022’de Baykar Teknoloji’den 5 adet Bayraktar TB2 satın almıştı.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, geçtiğimiz nisan ayında Burkina Faso'da ülkenin en üst seviye ulusal nişanı olan Ordre de L'etalon Officier madalyasına layık görülmüştü.

3 bin teröristin saldırısı Bayraktar TB2’yle önlendi! Burkina Faso'da sıcak dakikalar! ile ilgili etiketler Burkina Faso Haluk Bayraktar Bayraktar TB2 Afrika

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Ataşehir'de 2 kişinin canına mal olan yakıt tankerinin patlama anı kamerada!

Ataşehir'de 2 kişinin ölümüne neden olan yakıt tankerinin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.