25.'inci ATAK TSK'ya teslim edildi...

TAI tesislerinde üretim ve testleri tamamlanan 25.'ci T129 ATAK Helikopteri Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı yerli imkanlarla geliştirilen milli helikopetimiz ATAK'ın 25'cisinin de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiğini duyurdu.

Yeni nesil teknolojiyle donatılan ATAK, yüksek manevra kabiliyeti ve özgün silah teknolojisi ile özellikle PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarda Mehmetçik'e önemli ateş desteği sağlıyor. Gelişmiş hedef tespit sistemi sayesinde de teröristleri adeta avlıyor.

Milli helikopterimiz; aynı anda 8 adet güdümlü anti-tank füzesi MIZRAK, 12 adet güdümlü CİRİT, 2 adet STINGER ve 500 adet top mermisi ile görev yapabiliyor.

İki mürettebatlı helikopter, her biri 1.360 hp gücünde olan 2 adet LHTEC CTS800-4ATurboshaft motoruna sahip. En fazla 288 km/saat hıza ulaşabilen helikopterin maksimum kalkış ağırlığı ise 5 bin kilogram. Menzili ise 556km.

25.'inci ATAK TSK'ya teslim edildi... ile ilgili etiketler TSK atak taı teslim edildi
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.