240 milyonu geçti! Kripto paracılardan depremzede için bağış yağdı

Tüm dünya depremzedeler için seferber olurken kripto para piyasası da kolları sıvadı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından başlatılan kripto para bağış çalışmaları için sağlanan toplam destek 240 milyon TL’yi aştı. İşte detaylar...

İbrahim Açar
İbrahim Açar

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerle mücadele kapsamında hem yurt içinden hem de yurt dışından toplanan bağışların değeri 248 milyon TL‘ye ulaştı. Kripto para ile bağış kampanyası başlatan öncü dernek Ahbap Yardım olarak kayıtlara geçti.

240 milyonu geçti! Kripto paracılardan depremzede için bağış yağdı

Ahbap Yardım’ın kripto cüzdanlarına 1 hafta içerisinde 82 milyon TL bağış yapıldı. Ahbap Derneği, toplam yardım tutarının da 1 milyar lirayı geçtiğini açıkladı.

Bununla birlikte kripto para borsası Paribu 15,8 milyon TL bağış toplarken Binance 94 milyon TL bağış yapıldığını açıkladı. BtcTurk, tarafından başlatılan bağış kampanyası için toplanan miktar 25 milyon TL ye ulaştı.

Dijital sanatçı Murat Pak yardım fonuna 3,1 milyon TL (100 ETH) bağışta bulunurken Refik Anadol ise 2,5 milyon TL bağışladı.

Ethereum kurucu ortağı Viltaik Buterin, 100 ETH Ahbap Yardım cüzdanına, 50 ETH ise Anka Relief cüzdanına bağışta bulundu. Buterin’in Türkiye’deki depremzedeler için toplam bağış miktarı 150 ETH’ye (4,2 milyon TL) ulaştı.

240 milyonu geçti! Kripto paracılardan depremzede için bağış yağdı ile ilgili etiketler deprem Kahramanmaraş Borsa İstanbul Kripto para