23 Mart Pazartesi hava nasıl olacak? Sağanak yağış uyarısı!

23 Mart Pazartesi hava nasıl olacak? 23 Mart Pazartesi günü havanın nasıl olacağı vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmaya devam ediliyor. Önce ki günlerde soğuk hava dalgası tüm yurt genelinde etkisini göstermişti. Bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağanak yağış uyarıları gelmeye devam ediyor. Peki, 23 Mart Pazartesi hava nasıl olacak? Sağanak yağış uyarısı! Detaylar haberimizde..

23 Mart Pazartesi hava nasıl olacak? Hava durumunun nasıl olduğu vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmayı sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden uyarı ve açıklamalar gelmeye devam ediyor. Önceki gün sıcak hava dalgası yurt genelinde etkisini göstermişti. Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olacağı söyleniyor. Peki, 23 Mart Pazartesi hava nasıl olacak? Sağanak yağış uyarısı! Detaylar haberimizde..

yağış ile ilgili görsel sonucu

23 MART PAZARTESİ HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi)Marmara, Ege , Ankara, Burdur, Eskişehir ve Düzce çevreleri, Isparta'nın kuzeyi ve Antalya'nın batısının iç kesimleri ile yarın (Salı) sabah saatlerinde Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Bolu, Zonguldak, Bartın, Düzce, Malatya, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Batı bölgelerimizde genellikle kuzey ve batı yönlerden, doğu bölgelerimizde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 19°C
Çok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

İZMİR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu bu sabah saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

MANİSA °C, 18°C
Çok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinde Burdur ile Isparta'nın kuzeyi ve Antalya'nın batısının iç kesimleri ile yarın (Salı) sabah saatlerinde Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 19°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

ANTALYA °C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu, batısının iç kesimleri bugün (Pazartesi) öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

HATAY °C, 19°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu kuzey kesimleri bugün (Pazartesi) öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile akşam saatlerinden sonra Ankara çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KAYSERİ °C, 16°C
Parçalı bulutlu

KONYA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Düzce ile akşam saatlerinden itibaren Bolu, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren hafif yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT °C, 18°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 14°C
Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, zamanla güneybatısı çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde Malatya çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

MALATYA °C, 18°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

VAN °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

SİİRT °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde batısı ile gece saatlerinde geneli 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) akşam saatlerinden itibaren yer yer 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Kuzey Ege sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan, akşam saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa), kuzeyi doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Kuzey Ege’nin kuzeyi ile Güney Ege’nin güneyi yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerine kadar batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı yer yer 2,0 m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi.

23 Mart Pazartesi hava nasıl olacak? Sağanak yağış uyarısı! ile ilgili etiketler Meteoroloji Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu Yağış Sağanak Yağış 2020 Fırtına kar hava durumu raporu güneşli