2024 Nisan PTT personel alımı ne zaman? PTT personel başvuru tarihleri ne zaman, başvuru nasıl yapılır, başvuru şartları neler?

PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) her yıl personel alımı yaparak farklı alanlarda ihtiyaç duyduğu personeli kadrosuna katıyor. PTT'de çalışmak isteyen kişiler, personel alımı ve başvuruları hakkında merak ettikleri soruların yanıtlarını arıyor. Peki, 2024 Nisan PTT personel alımı ne zaman? PTT personel başvuru tarihleri ne zaman, başvuru nasıl yapılır, başvuru şartları neler? İşte, 2024 PTT iş başvuru ayrıntıları...

PTT, Posta ve Telgraf Teşkilatı olarak bilinen Türkiye'nin köklü kuruluşlarından biri, her yıl çeşitli alanlarda ihtiyaç duyduğu personeli kadrosuna katıyor. Bu kapsamda, PTT'de çalışmak isteyen adaylar, personel alımı ve başvuruları ile ilgili detayları merak ediyor. Peki, 2024 Nisan PTT personel alımı ne zaman başlayacak? PTT personel başvuru tarihleri nedir, başvuru nasıl yapılır ve başvuru şartları nelerdir? İşte 2024 PTT iş başvurusu hakkında bilmeniz gerekenler...

2024 Nisan PTT personel alımı ne zaman? PTT personel başvuru tarihleri ne zaman, başvuru nasıl yapılır, başvuru şartları neler?

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN 2024 NİSAN?

PTT'nin 2024 yılında personel alımı yapacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, PTT'nin belirli dönemlerde ihtiyaç duyduğu personel alımını gerçekleştireceği biliniyor. Alım tarihleri ve kadro detayları, resmi açıklamalar ve duyurular ile netlik kazanacaktır.

PTT PERSONEL ALIM BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

PTT personel alım başvuruları genellikle resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. İlan edilen personel alımı ile ilgili başvuru kılavuzları yayımlandığında, başvurular belirtilen süre ve şartlar dahilinde yapılabilir. Başvuruda bulunacak adayların başvuru süresini ve gerekli evrakları takip etmeleri önemlidir.

PTT PERSONEL ALIM ŞARTLARI NELER?

PTT personel alım başvuruları için belirli genel ve özel şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında:

 • Türk Vatandaşı Olmak: Türk vatandaşı olmak veya PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere, Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun 28. maddesi kapsamında yer alanlar için özel durumlar olabilir.

 • Yaş Sınırı: Adayların 18 yaşını tamamlamış ve başvuru tarihleri itibarıyla 36 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

 • Adli Sicil Kaydı: Kamu haklarından mahrum bulunmamak ve Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesi uyarınca belirtilen suçlardan mahkûm olmamış olmak önemlidir.

 • Sağlık Durumu: Adayların yurtiçinde veya yurtdışında sürekli görev yapmasına engel teşkil edebilecek bir akıl hastalığı bulunmamalıdır.

 • Eğitim Şartı: Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen eğitim şartlarını karşılamak gerekmektedir.

 • Emekli Olmamak: Başvuru yapacak adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmaması gerekmektedir.

PTT PERSONEL ALIM SINAVINDA NELER SORULUYOR?

PTT personel alım sınavı genellikle belirli konu başlıklarını içerir:

 • Türkçe: Paragraf soruları, dil bilgisi ve yazım kuralları.

 • Sözel Akıl Yürütme: Mantıksal ve sözel akıl yürütme soruları.

 • Sayısal Akıl Yürütme: Temel sayısal işlemler ve problem çözme yeteneği.

 • Temel Yurttaşlık Bilgisi: Türkiye'nin anayasal düzeni, hak ve sorumluluklar.

 • Türkiye Coğrafyası: Türkiye'nin genel coğrafi özellikleri, iklimi ve doğal kaynakları.

 • Genel Kültürel ve Güncel Sosyo-Ekonomik Konular: Türkiye'nin ve dünyanın güncel sosyal, kültürel ve ekonomik konuları.

2024 Nisan PTT personel alımı ne zaman? PTT personel başvuru tarihleri ne zaman, başvuru nasıl yapılır, başvuru şartları neler? ile ilgili etiketler PTT
GÜNÜN VİDEOSU

Afrika ülkesinde darbe girişimi engellendi! Darbeye kalkışan grubun içinde 3 CIA ajanı yakalandı....

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC), ordu, sabah saatlerinde başlayan bir darbe girişiminin güvenlik güçleri tarafından bastırıldığını duyurdu. Darbeye kalkışan grubun içinde ABD vatandaşı 3 CIA ajanı yakalandı.