2023 2024 KYK burs/kredi ve yurt başvuruları ne zaman başlıyor?

Üniversite adaylarının ve öğrencilerin merakla beklediği 2023-2024 eğitim yılı KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) burs/kredi ve yurt başvurularıyla ilgili detaylar netleşiyor. Öğrencilerin eğitim hayatlarını finansal olarak desteklemeyi amaçlayan KYK, her yıl binlerce genci desteklemeye devam ediyor. Peki, 2023-2024 KYK burs/kredi ve yurt başvuruları ne zaman başlıyor? KYK burs ve kredi başvuru şartları neler? 2023-2024 KYK yurt ve burs konusu hakkında merak edilenlere haberimizden ulaşabilirsiniz...

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih ve yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencilerin dikkatini çeken konulardan biri de KYK burs/kredi ve yurt başvuruları oldu. Geçtiğimiz yıl e-devlet üzerinden gerçekleştirilen KYK yurt başvuruları, 24 Ağustos tarihinde alınmıştı. Peki, 2023-2024 KYK burs/kredi ve yurt başvuruları ne zaman başlıyor? KYK burs ve kredi başvuru şartları neler? İşte ayrıntılar...

2023 2024 KYK burs/kredi ve yurt başvuruları ne zaman başlıyor?

2023-2024 KYK BURS/KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milyonlarca öğrencinin büyük bir merakla beklediği kredi ve burs başvuruları geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde 15-17 Kasım 2022 tarihleri arasında alınmıştı. 2023-2024 eğitim yılında da, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kasım ayı içerisinde KYK burs ve kredi başvurularının yapılması beklenmektedir. Resmi açıklama geldiğinde, bu tarihler üzerinden öğrencilere bilgi verilecektir.

2023-2024 DÖNEMİ KYK YURT BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Geçtiğimiz yıl KYK yurt başvuruları 24 Ağustos 2022 tarihinde başlamıştı. Bu yıl da, ilk yerleştirme işlemlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından Ağustos ayının sonunda KYK yurt başvuru işlemlerinin başlaması beklenmektedir.

KYK BURS/KREDİ/YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK yurt ve burs başvuruları, belirlenen takvime göre e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile gerçekleştiriliyor. Bu başvuruların internet ortamında aynı başvuru sayfası üzerinden birlikte alındığını belirtmekte fayda var. Öğrenciler, e-Devlet üzerinden gerekli bilgileri girerek başvurularını tamamlayabilirler.

2023 2024 KYK burs/kredi ve yurt başvuruları ne zaman başlıyor? ile ilgili etiketler KYK
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.