Memur adaylarının KPSS heyecanı başladı

Tüm illerde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soruları sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilmişti. İptal edilen ve tekrarlanması karar verilen KPSS 2022 lisans oturumu heyecanı başladı.

ÖSYM tarafından 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilmişti ve tekrarlanması kararı verilmişti. Bugün tüm illerde yeniden KPSS heyecanı başladı.

Memur adaylarının KPSS heyecanı başladı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2022 lisans oturumu, bugün gerçekleştirilen genel yetenek ve genel kültür testleriyle başladı. Sınav heyecanı yaşayan memur adayları geç kalmamak için sabahın erken saatlerinde yola çıktı. 10.15'te başlayan sınav için girişler, saat 10.00'da sona erdi. Belirlenen okullarda sınava giren adaylar, hedefleri için sıralardaki yerini aldı. Adaylara destek olmak isteyen aileleri ve yakınları ise okulların dışında bekledi. 130 dakika sürecek olan sınav, 12.25’te sona erecek. Adaylar, 24-25 eylül tarihlerinde Alan Bilgisi, öğretmen adayları ise 2 Ekim tarihinde Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavına girecek.

Memur adaylarının KPSS heyecanı başladı ile ilgili etiketler KPSS
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.