200 bin dolarlık rüşvet iddianamesi tamamlandı: Rüşvet pazarlığında odada CHP'li Başkan Şahin de vardı...

Bilecik Belediyesi'nde 200 bin dolarlık rüşvet skandalında iddianame tamamlandı. İddianamenin detayları dikkat çekerken Selçuk Erdağı'nın, belediyeyi adeta bir gölge başkan gibi yönettiği öğrenildi. CHP’li Belediye Başkanı Semih Şahin’in ise rüşvet pazarlığı sırasında odada olduğu ispatlandı. İşte iddianamenin detayları...

Bilecik'te görevden uzaklaştırılan CHP'li Başkan Semih Şahin'in danışmanı ve aynı zamanda belediyenin iştiraki olan Kayı A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı, bir AVM'nin müteahhidinden 200 bin dolar nakit ve 130 bin dolar senet rüşvet alırken yakalanınca tutuklandı.

CHP'li Semih Şahin, şüpheli sıfatıyla 7 Temmuz'da Bilecik Adliyesi'nde ifade vermesinin ardından yaptığı açıklamada olayla ilgisinin olmadığını öne sürdü.

ERDAĞI, BELEDİYEYİ GÖLGE BAŞKAN GİBİ YÖNETMİŞ

Soruşturmayı tamamlayan savcılık tarafından hazırlanan iddianamede ise Şahin ve Erdağı'nın TCK'nın 252/2 maddesi uyarınca rüşvet alma suçundan cezalandırılmaları istendi. Selçuk Erdağı'nın, Semih Şahin'in bilgisi ve iradesi dışında eylemlerde bulunmasının mümkün olmadığı, aksinin hayatın olağan akışına aykırı olduğu vurgulanan iddianamede, Erdağı'nın belediyeyi adeta bir gölge başkan gibi yönettiği ifade edildi.

 


SEMİH ŞAHİN'İN TALİMATLARI KAPSAMINDA...

İddianamede, kendi beyanı ve dosya kapsamındaki diğer beyanlar dikkate alındığında Selçuk Erdağı'nın, Semih Şahin'in bilgisi ve talimatları kapsamında hareket ettiğinde şüphe bulunmadığı anlatıldı.

 

TELEFON KONUŞMALARI ORTAYA ÇIKTI: 1 MİLYON TL'Yİ ELDEN ALACAĞIZ

İddianamede ayrıca, telefon inceleme tutanağına göre Erdağı'nın 30 Aralık 2021 günü saat 15:18'de müşteki müteahhit Harun D.'yi arayarak, paranın 42 milyon TL tutarına çekildiğini, bir milyon TL'yi elden alacaklarını ve anlaştıkları alacaklarından da 500 bin TL'yi sildiklerini söylediği ifade edildi.

 

KAMERALAR İNCELENDİ: İKİSİ RÜŞVET ANLARINDA AYNI ODADA

Kamera kayıtlarına göre, bu görüşme sırasında Semih Şahin'in, Selçuk Erdağı'nın odasında olduğu belirtilen iddianamede, anlaşma gerçekleştiğinde iki şüphelinin aynı ortamda iştirak iradesi içerisinde hareket ettikleri ve TCK'nın 252/3 hükmü gereği üzerlerine atılı suçun gerçekleştiği vurgulanarak, Şahin ile Erdağı'nın rüşvet pazarlığını birlikte yaptıklarına dikkat çekildi.

200 bin dolarlık rüşvet iddianamesi tamamlandı: Rüşvet pazarlığında odada CHP'li Başkan Şahin de vardı... ile ilgili etiketler Bilecik Belediye CHP Semih Şahin başkan
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.