18 yaşındaki Renato Sanches için 50 milyon Pound!

İngiliz devi Manchester United, Portekiz temsilcisi Benfica'nın 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Renato Sanchez için 50 Milyon Pound'u gözden çıkardı!

Ara transfer döneminde Benfica'nın genç orta saha oyuncusu Renato Sanches'in transferi için büyük uğraş veren ama sonuca ulaşamayan Manchester United, yeni sezon için bu kez gözünü kararttı.

Benfica cephesi, İngiliz ekibinin yeni yaptığı 50 milyon paund'luk teklif sonrası ikna olmuş görünüyor. Yeni sezona Mourinho ile başlamasına kesin gözüyle bakılan Kırmozo Şeytanlar, Louis van Gaal'in ilk senesinde de 250 milyon paund'luk transfer harcaması yapmıştı.

Bu transferin de bonuslarla ve anlaşma maddeleriyle birlikte United'a hayli maliyetli çıkması bekleniyor.

Öyle ki, İngiliz ekibinin sezon başında Fransız hücum oyuncusu Martial için ödediği 58 Milyon Pound'a (Yaklaşık 240 milyon TL) yakın bir rakamla Sanches transferinin gerçekleşmesi bekleniyor.

Sanchez ilk defa Ekim ayında Benfica forması gilmiş sonrasındaki performansıyla dikkat çekmişti. Portekiz milli takımında oynayan Sanchez için Real Madrid devreye girmiş fakat Sanchez'in menajeri Jorge Mendes ile yakın arkadaş olan Real başkanı Perez bu transferden vazgeçmişti.

Manchester United scoutlarının, Sanches'in oynadığı bütün maçları seyrettikten sonra hazırladıkları raporda, genç orta saha oyuncusundan 'Dünya çapında bir yetenek' olarak bahsettikleri ortaya çıktı.

18 yaşındaki Renato Sanches için 50 milyon Pound! ile ilgili etiketler Haber