17 yaşındaki kızı metroda taciz etti!

Bağcılar, Kirazlı Metrosu’nda 17 yaşındaki genç kız kendisini elle taciz eden adamı güvenliğe teslim etti. Ardından babasıyla birlikte tacizcisinden şikayetçi oldu. Tacizcinin 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

Bağcılar, Kirazlı Metrosu’nda 17 yaşındaki N.İ.K., kendisini elle taciz ettiği iddiasıyla E.Ö.’ye (58) tepki göstererek Kirazlı metrosundaki güvenlik görevlilerine teslim etti.

N.İ.K. ile babası H.A.K. şüpheliden şikayetçi oldu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen şüpheli E.Ö. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

ETRAFTAKİLER YARDIM ETMEDİ!

İddiaya göre olay 18 Ekim 2017 günü gerçekleşti. N.İ.K.(17), Esenler, Üçyüzlü Metro istasyonundan Bağcılar Kirazlı Metro istasyonuna gitmek üzere sabah saatlerinde yola çıktı. Bu sırada metroda bulunan 58 yaşındaki E.Ö., N.İ.K.’in yanına sokuldu. İfadesinde o anları saniye saniye anlatan N.İ.K. “Bir anda eliyle dokunmaya başladı. İlk hissettiğimde ‘Acaba çarptı mı?’ diye düşündüm. Ama şahıs hala eliyle sıkmaya devam etti” dedi. Olay anında çırpınarak bağıran mağdure N.İ.K., çığlıklar attığını söyleyerek, “Etraftakiler fazla yardım etmedi. Ben adamı bırakmadım ve Bağcılar Kirazlı Metro durağındaki güvenlik görevlilerine teslim ettim” diye ifade verdi.

"VAGON KALABALIKTI BENİ O İTTİ"

Olay yerinden emniyete götürülerek ifadesi alınan şüpheli E.Ö. ise sabah saatlerinde metronun çok kalabalık olduğuna dikkat çekerek kendini şu şekilde savundu: “Sabah 08.15 sıralarıydı. Kirazlı Metro istasyonunda inmek istediğim esnada vagon çok kalabalıktı.

İnmek için sırada beklerken daha sonra adını öğrendiğim şahsın beni eliyle ittiğini gördüm. Ben de kendisine ‘Ne oluyor?’ diye kızdım. Bunun üzerine bu şahıs ‘Sen bilirsin’ diye bağırmaya başladı. Benim bu şahsa herhangi bir müdahalem olmamıştır. Şahsın başkası tarafından taciz edilip edilmediğini bilmiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Şüpheli E.Ö. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

8 YILDAN 15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında E.Ö. hakkında ‘Çocuğun cinsel İstismarı’ suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

17 yaşındaki kızı metroda taciz etti! ile ilgili etiketler metro Taciz İstanbul