15 Temmuz darbe girişiminin en kritik görüntüsü ortaya çıktı! / VİDEO

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay 2. Başkanı olan Orgeneral Yaşar Güler'in darbeci askerlerce kaçırılmak istenmesi ve yaşanan çatışmanın görüntüleri ortaya çıktı. Yine darbeci askerlere destek vermek için Genelkurmay'a gelen bir tanktaki askerin yolun ortasında duran vatandaşı şehit ettiği an da yeni çıkan görüntüler arasında...

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığında yaşanan eylemlere ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Darbe girişimi sırasında darbecilerin Genelkurmay Güney Nizamiye bölgesinden Orgeneral Güler'i araba ile kaçırmaya çalıştıkları anlar görüntülere yansıdı.

Darbe karşıtı askerlerin aracın çıkışına izin vermediği görülürken, iki taraf arasında çıkan çatışma anbean güvenlik kamerasına yansıyor.

Çatışma ile Güler'i çıkarmayı başaramayacağını anlayan darbecilerin, elleri ve gözleri bağlanan Güler'i tekrar Karargah içerisine götürdüğü görülüyor.

Ayrıca, Genelkurmay Karargahı'na giren çok sayıda Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli de görüntülere yansıyor.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada bilirkişi heyeti eylemlerle ilgili elde edilen görüntülerdeki incelemesini tamamladı.

11 harddisk ve 24 klasörden oluşan bilirkişi raporunda Karargah içindeki güvenlik kameraları ile civardaki mobese kayıtlarından elde edilen fotoğraflara tek tek yer verildi.

AW212842_01

DARBECİ ASKER VATANDAŞA GÖZÜNÜ KIRPMADAN ATEŞ ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile meydanlara inen halk, bilirkişi raporuna giren fotoğraflarda yer aldı. Fotoğraflarda, Genelkurmay Karargahı önünde ellerinde Türk bayrakları ile toplanan vatandaşların tanklara tepki gösterdiği, bir darbeci askerin ise tank üzerinden bir vatandaşa tüfeğini doğrulttuğu görülüyor. Darbeci askerin vatandaşa doğru ateş etme anı anbean kaydedildi.

AW212842_02

Bilirkişi raporunda, saat 00.53'te nizamiye bölgesine gelen ve yolun ortasında duran son üç rakamı 624 olan tankın kulesinden ateş edildiği bilgisi verildi. Raporda, "Şahsın vurularak cadde ortasında yere düştüğü, vurulan şahsın bir vatandaş tarafından ayaklarından tutularak yaya kaldırımına doğru çekildiği, bu sırada halkın yol ortasında beklemeye devam ettiği, yaya kaldırımına ayaklarından tutularak çekilen ölü ya da yaralı olduğu değerlendirilen şahsın 252152 plakalı Kobra aracına bindirilerek Meclis Kavşağı istikametine götürüldüğü görüldü" ifadeleri kullanıldı.

AW212842_05

GENELKURMAY'DA ŞEHİT OLAN VATANDAŞIN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Genelkurmay Karargahındaki güvenlik kamerasından elde edilen görüntülerde, vatandaşların Karargah içerisine girdiği görülüyor. Darbecilerin açtığı ateş ile birlikte vatandaşlar koşuştururken, bir vatandaş işe şehit oldu.

AW212842_08

Darbe sanığı eski Tank Kurmay Albay Mustafa Çiçek'in şehit edilen vatandaşın fotoğrafını çekme anı karelere yansıdı.

AW212842_10

Bir başka fotoğrafta ise darbecilerin halkın üzerine sürdüğü tankları durdurmak isteyen vatandaşların örtü kullanması dikkat çekti.

Kaynak: İHA

15 Temmuz darbe girişiminin en kritik görüntüsü ortaya çıktı! / VİDEO ile ilgili etiketler FETÖ 15 Temmuz Genelkurmay darbe girişimi org. yaşar güler
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.