15 Mayıs Pazartesi okullar tatil mi? 15 Mayıs resmi tatil mi?

Vatandaşlar, 14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa gidecek. Diğer taraftan, 15 Mayıs günün resmi tatil olup olmayacağı ve okulların açık olup olmayacağı merak ediliyor. . Peki, 15 Mayıs Pazartesi okullar tatil mi? 15 Mayıs resmi tatil mi? Detaylar haberimizde...

14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için heyecan başladı. 14 Mayıs 2023 Pazar gününe çok kısa bir süre kala, seçim yasaklarıyla ilgili detaylar araştırılıyor. Seçim günü bazı hususlarda kısıtlamaya gidecek olan Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bunu kolluk kuvvetleri ve yargı yoluyla gerçekleştirecek. Diğer taraftan, 15 Mayıs günün resmi tatil olup olmayacağı ve okulların açık olup olmayacağı merak ediliyor. . Peki, 15 Mayıs Pazartesi okullar tatil mi? 15 Mayıs resmi tatil mi? Ayrıntılar haberimizde...

15 Mayıs Pazartesi okullar tatil mi? 15 Mayıs resmi tatil mi?

15 MAYIS PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ? 15 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 7 Mayıs 2023 Pazar günü katıldığı bir canlı yayında okulların 15 Mayıs tarihinde tatil olacağını söyledi. Bakan Özer'in açıklaması şu şekilde:

"EĞİTİME BİR GÜN ARA VERECEĞİZ"

"Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin ertesi günü olan 15 Mayıs'ta okullarımızı sağlıklı bir şekilde hazırlamak için eğitim öğretime bir gün ara vereceğiz. Öğretmenlerimizi de idari izinli sayacağız."

Buna göre sebeple, seçimden sonraki gün yani 15 Mayıs'ta okullar 1 günlük süreyle tatil ilan edildi.

15 Mayıs Pazartesi okullar tatil mi? 15 Mayıs resmi tatil mi? ile ilgili etiketler 15 Mayıs 2023 Seçimleri
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.