Piyasalarda BDDK etkisi: Dolar 2 haftanın en düşük seviyesinde!

BDDK'nın cuma akşamı açıkladığı ticari kredi kullanım koşullarına ilişkin kararı dolar ve euda düşüşe neden olmaya devam ediyor. Cuma günü yüzde 4,56 düşen dolar bugüne yüzde 2,35 düşüşle başladı. Euro ise 18.30 TL seviyelerinden 17.55 TL seviyelerine geriledi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), cuma günü açıkladığı kredi kullandırımı kararına ilişkin, "Bağımsız denetime tabi bir şirket olması, şirketin yabancı para (YP) nakdi varlıklarının TL karşılığının 15 milyon liranın üzerinde olması ve şirketin YP nakdi varlıkların TL karşılığının aktif toplamından veya son 1 yıllık net satış hasılatından büyük olanının yüzde 10'unu aşması... Herhangi bir şirketin karar kapsamına girebilmesi söz konusu 3 şartın hepsinin birden sağlanması gerekmektedir" açıklamasını yaptı.

DOLAR KAÇ TL OLDU 27 HAZİRAN PAZARTESİ

Dolar/TL saat 8.20 itibariyle 16,17 seviyesinde. Altının gram fiyatı ise 952 liraya kadar geriledi.

 

2 HAFTANIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE

Geçtiğimiz akşam Dolar/TL, saat 20.30 itibarıyla önceki kapanış seviyesine göre yüzde 3,5 azalışla 16,7460'tan işlem gördü.

Aynı dakikalarda euro/TL yüzde 3,3 düşüşle 17,6660'tan, sterlin/TL yüzde 3,5 değer kaybıyla 20,5510'dan alıcı buldu. Dolar endeksi, dünkü kapanış seviyesinin yüzde 0,2 altında 104,2'den işlem görürken, euro/dolar paritesi yüzde 0,2 artışla 1,0545 seviyesinde hareket etti.

Piyasalarda BDDK etkisi: Dolar 2 haftanın en düşük seviyesinde! ile ilgili etiketler Dolar Euro BDDK kredi piyasa
GÜNÜN VİDEOSU

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basketbol performansı! Takımını böyle yönlendirdi: Tam bir oyun kurucu

Sporla her zaman yakından ilgili olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sık sık basketbol oynamayı da ihmal etmiyor. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yer aldığı basketbol maçından görüntüleri paylaştı.