Yerel seçimlerde CHP-İYİ Parti ittifakı olacak mı? İYİ Partili isimden dikkat çeken sözler!

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Vural, yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapıp yapmayacakları konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İttifak arayışı içinde olmadıklarını belirten Vural, "Daha fazla toplumsal desteği sağlamak için uğraşacağız" dedi.

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural, ittifak arayışı içinde olmadıklarını söyledi. 

Gazete Duvar'ın sorularını yanıtlayan Vural, "Halkın çoğunluğunu alacağız. Daha fazla toplumsal desteği sağlamak için uğraşacağız. İttifak gerekiyorsa o daha sonraki konu" dedi. Vural, şöyle devam etti: 

"Yerel seçimlerin özellikleri vardır, özelliklere göre bakılır, değerlendirir, yapılır. Şu anda bir ittifak söz konusu değil. Yerel seçimlerle ilgili partinin elbette bir tutumu olacaktır. Ama bir ittifak arayışımız da yok, teklifimiz de yok. Biz Türkiye'yi yenilemek istiyoruz. Türkiye'yi dönüştürmek istiyoruz. Türkiye'nin aydınlık bir geleceğe gitmesini istiyorsak halkın büyük çoğunluğunun bize yönelmesini sağlamamız gerekiyor. Elimizdeki oyu yeterli görmüyoruz. Yeterli görmüyorsak halka gideceğiz.

Yerel seçimlere ilişkin nasıl karar verilecek, onu partimiz değerlendirecek ama biz Türkiye'yi kazanmak istiyoruz, Türkiye'nin kazanmasını istiyoruz. Esas hedef bu. Türkiye'nin geleceğine biz talibiz, yönetimine talibiz. Yerel seçimlerde nerede ne yapılabilir? Yerel seçimin özellikleri vardır. Bunun şu andaki bir mesele olduğu kanaatinde değilim."

Yerel seçimlerde CHP-İYİ Parti ittifakı olacak mı? İYİ Partili isimden dikkat çeken sözler! ile ilgili etiketler İYİ Parti CHP Yerel seçim
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.