Yearn Finance nedir? Nasıl alınır?

Kripto para piyasasıyla ilgili araştırmalar hız kesmeden devam ederken, bu çerçevede en çok araştırılan konular arasında "Yearn Finance" (YFI) geliyor. Peki, Yearn Finans (YFI) nedir? Ayrıntılar haberimizde...

Yearn Finance, Ethereum blok zincirinde kredi toplama, getiri oluşturma ve sigorta sağlayan merkezi olmayan finans (Decentralized Finance) içindeki bir ürün paketi olarak bilinmektedir. Peki, Yearn Finance nedir? Detaylar haberimizde... 

Yearn Finance nedir? Nasıl alınır?

YEARN FINANCE NEDİR?

Protokol, çeşitli bağımsız geliştiriciler tarafından sürdürülerek, YFI sahipleri tarafından yönetilmektedir. Yearn.finance’in temel ürünlerinin kısa açıklamalarını, yönetim sürecini ve aktif iletişim kanallarına bağlantıları aşağıdaki gibi anlatılacaktır.

Merkezi olmayan finans (Decentralized Finance) yatırımcıları için, verim farminginden elde edilen karı maksimize etmelerini sağlamak adına otomasyon kullanan bir toplayıcı hizmettir.

Yearn Finance, teknik olarak düşünmeyen veya ciddi satıcılardan daha az taahhütlü bir şekilde etkileşim kurmak isteyen yatırımcılar için sürekli genişleyen DeFi (Decetralized Finance) alanını basitleştirmektir. Şubat 2020'de başlatılan, daha önce iEarn olarak bilinen hizmet, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi ve geliştiricilerin şirket içi token YFI'yi piyasaya sürmesiyle son aylarda büyük bir büyüme kaydetmiştir.

 

Yearn Finance nedir? Nasıl alınır? ile ilgili etiketler yearn finance kripto coin
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.