Word dosyası nasıl PDF olarak kaydedilir?

Microsoft Word programı, iş veya okul sunumları için metin hazırlamak isteyen bireylere büyük kolaylık sağlıyor. Word dosyasında hazırlanan metin tamamlandıktan sonra nasıl dışa aktarılarak PDF'ye dönüştürülebileceği büyük bir merakla araştırılıyor. Peki, Word dosyası nasıl PDF olarak kaydedilir? Ayrıntılar haberimizde...

Word programında yer alan birçok özellik sayesinde yazı düzenleme işlemleri kısa sürede tamamlanabiliyor. Özellikle kitap ve tez yazmak isteyen bieyler Word programı sayesinde daha az sürede metinlerini tamamlayabiliyor. Word dosyasında hazırlanan metin tamamlandıktan sonra nasıl dışa aktarılarak PDF'ye dönüştürülebileceği büyük bir merakla araştırılıyor. Peki, Word dosyası nasıl PDF olarak kaydedilir? Detayalr haberimizde... 

Word dosyası nasıl PDF olarak kaydedilir?

WORD DOSYASI NASIL PDF OLARAK KAYDEDİLİR?

Microsoft Word sözcük programı olarak hazırlanmıştır. Tüm yazılar Word dosyasında yazılarak kolay bir şekilde düzenlenebiliyor. Program içerisinde birçok özel ayar bulunuyor. Belirlenen kısa yollar kullanılarak yazıların düzenlemesi yapılabiliyor. Microsoft Word dosyalarını pdf olarak kaydetmek mümkündür. Word programı farklı kaydedilerek Pdf olarak kullanılabiliyor.

 Microsoft 2013 yılında yaptığı bir güncelleme ile word dosyalarının pdf olarak kaydedilmesini sağladı. Word üzerinde yer alan veya oluşturulan tüm dokümanlar kolay bir şekilde pdf olarak kaydedilebiliyor. Word dosyası pdf çevirme süreçleri şu şekildedir:

- Word dosyasında hazırlanan bir dokümanın açılması

- Giriş sekmesine tıklayarak "Dışa aktar" seçeneğini seçilir

- "Pdf belgesi oluştur" sekmesine basılması

- Ekrana çıkan kayıt ekranında tamam sekmesine basılması

 Bu işlemler yapılarak herhangi bir Word dokümanı kolay bir şekilde pdf dosyası olarak kaydediliyor. Çok kısa süren bu işlemler sayesinde dosyalar pdf olarak kullanılıyor.

WORD DOSYASINI PDF OLARAK KAYDETME

Word dosyasında hazırlanan herhangi bir yazının pdf dosya olarak kaydedilmesi mümkündür. Word yaptığı bu özellikle dosyaların pdf olarak kaydedilmesine olanak sağlıyor.

Pdf dosyası oluşturmak için Microsoft firmasının hazırladığı yollar uygulanarak kısa süre içinde pdf dosyasına çevrilebiliyor. Pdf dosyasına çevrilen dokümanlarda yer alan yazılar değiştirilemez. Pdf olarak çevrilmesi dokümanın bir kalıp haline getirilmesidir.

Word dosyası nasıl PDF olarak kaydedilir? ile ilgili etiketler word PDF
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.