Elon Musk, Twitter'ın yeni CEO'sunu açıkladı! Linda Yaccarino kimdir?

Twitter'ı satın aldıktan sonra kendisi yerine bir CEO baktığını ve uygun kişiyi bulduğunda koltuğu devredeceğini açıklayan Elon Musk, şirket için yeni bir CEO işe aldığını açıkladı. Musk, Linda Yaccarino'nun Twitter'ın yeni CEO'su olacağını açıkladı. Peki Linda Yaccarino kimdir?

Twitter'ı satın alan ve CEO koltuğuna geçen Elon Musk, yeni CEO'nun (üst yönetici) Linda Yaccarino olacağını açıkladı. Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yeni CEO'nun Linda Yaccarino olduğunu duyurdu.

BİRLİKTE ÇALIŞACAKLAR

Elon Musk, kendisinin ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklı çalışacağını, Yaccarino'nun da iş operasyonlarını yürüteceğini belirtti. Musk, "Bu platformu her şey uygulaması olan 'X'e dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum." ifadesini kullandı.

NBCUniversal, bugün yaptığı açıklamada, Yaccarino'nun küresel reklamcılık şefi görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Elon Musk, Twitter'ın yeni CEO'sunu açıkladı! Linda Yaccarino kimdir?

DAHA ÖNCE CEO'LUKTAN AYRILACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Elon Musk, Twitter'daki görevinden istifa edip etmeme konusunda bir anket başlatmış ve çıkan sonucu kabul edeceğini bildirmişti. Ankette %57,5 gibi bir oran Musk'ın ayrılmasını tercih etmişti. Bunun sonucunda da Musk, şirketin yöneticiliğini üstlenecek kadar "aptal" birini bulur bulmaz Twitter CEO'luğu görevinden istifa edeceğini, sonrasında sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğini belirtmişti.

Musk'ın CEO'su olduğu diğer şirket Tesla'nın hissedarları, Twitter konusunda şikayetçiydi ve milyarder iş adamının Tesla'daki görevlerine odaklanamadığından endişe duyuyordu.

TWITTER'IN YENİ CEO'SU LİNDA YACCARİNO KİMDİR?

Linda Yaccarino, 60 yaşında bir Amerikan medya yöneticisidir. NBCUniversal için reklam satışları başkanıydı. 12 Mayıs 2023'te Elon Musk , X Corp. ve Twitter'ın CEO'su olarak Yaccarino'nun yerini alacağını duyurdu.

İtalyan asıllı olan Yaccarino, ABD'nin New York eyaletinde büyüdü. Pennsylvania Eyalet Üniversitesi Donald P. Bellisario İletişim Koleji'nden 1985 yılında telekomünikasyon alanında lisans derecesi ile mezun oldu

Elon Musk, Twitter'ın yeni CEO'sunu açıkladı! Linda Yaccarino kimdir? - Resim : 2

Yaccarino, Turner Entertainment'ta 15 yıl çalıştı ve yenilikçi reklamcılık ve pazarlama çözümlerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadığı reklam satışlarından sorumlu başkan yardımcısı ve operasyon müdürü oldu.

Yaccarino, Ekim 2011'de NBCUniversal'a katıldı. NBCUniversal'ın reklam satışlarının başkanı olarak, Peacock akış hizmetinin başlatılmasında önemli bir rol oynadı.

Yaccarino ve eşi Claude Madrazo'nun iki çocuğu var. Sea Cliff, New York'ta yaşıyorlar.

Elon Musk, Twitter'ın yeni CEO'sunu açıkladı! Linda Yaccarino kimdir? ile ilgili etiketler Elon Musk Twitter CEO
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.