TUS 2023 ek tercih! TUS ek tercihleri ne zaman, nasıl yapılır?

TUS 2023 ek tercih! Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem ek yerleştirme tercihlerinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Adaylar, 'US ek tercihleri ne zaman, nasıl yapılır?' gibi soruları araştırıyor. TUS ek yerleştirme için başvurular ais.osym.gov.tr adresi üzerinden kişisel olarak yapılacak. Peki TUS tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? TUS 2023 ek tercihleri hakkında merak edilen konu başlıklarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem ek yerleştirme süreci, ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile bugün başladı. Adaylar, TUS ek yerleştirme için başvurularını ais.osym.gov.tr sayfasından gerçekleştirebilecekler. Ayrıca, TUS 1. dönem ek tercihleri için uzmanlık öğrencisi kontenjanları da yayınlandı. İşte TUS tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? İşte ayrıntılar...

TUS 2023 ek tercih! TUS ek tercihleri ne zaman, nasıl yapılır?

TUS 2023 EK TERCİHLERİ NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

2023-TUS 1. Dönem ek yerleştirme tercihleri, 02 - 09 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında adaylar, tercih işlemlerini elektronik ortamda ÖSYM'nin resmi web sitesi olan https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile yapabilecekler.

Tercih ve yerleştirme işlemlerinde, 2023-TUS 1. Dönem Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adaylar tercih işlemlerinde, tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanabilecekler. TUS sonuçlarına göre yerleştirme işlemi yapılabilmesi için yabancı dil yeterliliği de aranacak.

TUS 2023 YERLEŞTİRME ÜCRETİ

Ayrıca, ek yerleştirme için ödenmesi gereken ücret 50.00 TL olarak belirlenmiştir.

TUS 1. Dönem ek tercihlerinde uzmanlık öğrencisi kontenjanları için ayrı bir liste yayınlandı. Adaylar, bu kontenjanları inceleyerek tercihlerini yapabilirler.

TUS, tıp fakültesinden mezun olan ve uzmanlık eğitimi almak isteyen adaylar için yapılan önemli bir sınavdır. Ek tercihler, ilk tercihler sonucunda boş kalan kontenjanlara yerleştirme yapmak için yapılan bir fırsattır.

TUS adayları için ek yerleştirme tercihleri, daha önce tercih yapan adayların yaptığı tercihlerin sonuçlarına göre yapılır ve boş kalan kontenjanlar için yeni yerleştirmeler yapılır.

Bu süreçte adaylar, tercihlerini dikkatli bir şekilde yapmalı ve uzmanlık alanlarına uygun yerleşimleri gerçekleştirmelidir. Adaylar, ek yerleştirme için verilen süreyi kaçırmadan tercihlerini elektronik ortamda tamamlamalıdır.

ÖSYM'nin resmi web sitesinde yayınlanan duyurular ve kılavuzlar, adayların bilgilendirilmesi ve süreçle ilgili önemli detayların paylaşılması açısından büyük önem taşır. Adaylar, bu kaynakları düzenli olarak takip ederek güncel bilgilere ulaşabilirler.

TUS 2023 ek tercih! TUS ek tercihleri ne zaman, nasıl yapılır? ile ilgili etiketler TUS ÖSYM
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.